Naga MarketsBitcoin po 75 000 USD już za kilka tygodni - prognozuje analityk kryptowalutowyBitcoin po 75 000 USD? I to „w ciągu tygodni”? Jeden z analityków stwierdził, że jest to realne. Chodzi o pewien schemat sprzed paru lat.

  • Timothy Peterson, krypto-analityk, uważa, że główna kryptowaluta może znacznie zdrożeć i to w ciągu paru tygodni.
  • Chodzi o podobieństwo obecnej sytuacji do tej z 2013 r.

Bitcoin po 75 000 USD jeszcze w tym roku?

Timothy Peterson z Cane Island Alternative Advisors odkrył na wykresie BTC spore podobieństwo do tego, co miało miejsce na rynku kryptowaluty w 2013 roku.

Śledząc wzrost ceny BTC od minimów na poziomie 3600 USD, ile za kryptowalutę płacono w połowie marca, Peterson zauważył, że przypomina to zachowanie kursu sprzed siedmiu lat. O co mu chodzi? BTC osiągnął po koniec 2013 r. wartość 1300 USD. Gdyby teraz ten trend został powtórzony, w skali 12 miesięcy widzielibyśmy skok ceny o 700 proc., co oznaczałoby kurs na poziomie 75 000 USD.

Czy to ma sens?

Chociaż taki skok ceny wydaje się mało prawdopodobny, bitcoin już wykazuje silne oznaki ożywienia, co może dawać bykom nadzieję na ziszczenie się tego marzenia.

Niemniej jednak porównanie dzisiejszego rynku bitcoina z rynkiem z 2013 r. jest niezbyt zasadne. Siedem lat temu mieliśmy tylko jedną duża giełdę – Mt. Goxa. Istnieją teorię mówiące, że to ona stała za wielkimi wzrostami sprzed siedmiu lat. Dziś giełd jest nieporównywalnie dużo, by z większych wymienić tylko Gemini, Binance, BitMEX czy Coinbase.

Inni analitycy na rynku znacznie bardziej chłodno podchodzą do przyszłości ceny BTC. Wobec chyba większości z nich perspektywy na rok 2020 są dość dobre, ale nie powinniśmy się spodziewać bańki. Ta może nastąpić w 2021 r. albo nawet później. Nawet największe byki na rynku sugerują, że na nowe ATH poczekamy wiele miesięcy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here