Naga MarketsBitcoin BTC coinTuż przed zakończeniem środowej sesji, notowania Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp podchodziły niemal pod poziom 5400 dolarów, testując poziomy obserwowane ostatni raz 19 listopada i pogłębiając tegoroczne szczyty. Ruchy pokazują, że kurs BTC nie ma zamiaru tak łatwo porzucić dynamicznej aprecjacji z wtorku, nadal walcząc z okrągłym oporem na wysokości 5000 dolarów.


Kurs BTC zyskuje czwartą sesję z rzędu, Bitcoin w końcu wybije 5 tysięcy?

O godzinie 23:00 na giełdzie Bitstamp kurs BTC/USD notował najsilniejszą jednogodzinną aprecjację w trakcie całej sesji, aby na przełomie dnia ostatecznie przetestować poziom 5347 dolarów. Po kontakcie z nowymi tegorocznymi maksimami notowania dynamiczniej korygowały, ustabilizowały się jednak nad okrągłym poziomem 5 tysięcy:

kurs BTC H1 04.04
Bitcoin próbuje nadal się umacniać. Kurs BTC H1, Tradingview

Chociaż na szerokim rynku altcoinów widać już próbę wyhamowania aprecjacji (Ethereum i Ripple delikatnie korygują), to spora część aktywów nadal dynamicznie wzrasta. W przeciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin Cash umacniał się o 22,60%, Litecoin zyskiwał 11%, a Bitcoin SV 8,82%. Największym wygranym kwietniowego rajdu wzrostowego kryptowalut jest jak na razie BCH, który w skali siedmiu dni niemal podwoił swoją wartość, testując w środę poziomy powyżej 360 dolarów.

Większość kryptowalut z czołówki nadal zyskuje, liderem Bitcoin Cash. Coinpaprika.com

W górę pnie się również łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego, która w czwartek osiągnęła poziom 176 miliardów dolarów, co jest najwyższą wartością od 18 listopada. Z kolei szersze spojrzenie na notowania Bitcoina sugerują, że kurs BTC nie ma zamiaru tak szybko oddać poziomu 5 tysięcy dolarów, przynajmniej nie bez walki. Cena trzeci dzień z rzędu testuje opór i jeżeli ostatecznie uda jej się zamknąć powyżej, wtedy najstarsza z kryptowalut otworzy sobie drogę w kierunku pułapu 6 tysięcy dolarów.

Kurs BTC D1
Bitcoin na wykresie dziennym usilnie walczy z 5 tys. USD. Kurs BTC D1, Tradingview.com

Zobacz również: Elon Musk twierdzi, że nie Bitcoin, a Dogecoin jest jego ulubioną kryptowalutą

Brian Kelly wierzy w BTC po 6 tysięcy dolarów

„Wszystkie dane, które mamy – niezależnie od tego, czy są to dane techniczne, analiza ilościowa, którą wykonujemy – wszystkie sugerują, że prawdopodobnie rozpoczęliśmy proces szukania dna. […] Co jest interesujące w tym ruchu, dzieje się on w związku z poprawą fundamentów i polepszeniem nastrojów instytucjonalnych.” twierdzi Brian Kelly, dyrektor generalny BKCM LLC, firmy zajmującej się kryptowalutami.

Wspomniane przez Kelly’ego dno (baza popytowa) ma zostać rozrysowana właśnie na wysokości 6 tysięcy dolarów – dawnego wsparcia z października ubiegłego roku, którego wybicie doprowadziło do nagłej deprecjacji ceny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here