Naga MarketsBitcoin po 500 tys. USD w sierpniu 2021 r., uważa prezes Pantera Capital
Dan Morehead, prezes Pantera Capital

W liście do inwestorów dyrektor generalny Pantera Capital Dan Morehead przeanalizował sytuację na wykresie BTC. Jego zdaniem kryptowaluta za nieco ponad rok będzie kosztowała 500 000 USD.

  • CEO Pantera Capital Dan Morehead uważa, że za 1 BTC będziemy płacili do sierpnia 2021 r. aż pół miliona USD.
  • Porównał też wyniki kryptowaluty na wykresie do danych z rynku ropy i złota.

Bitcoin po 500 000 USD

Założyciel i dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, przewiduje teraz, że istnieje ponad 50 proc. szans na to, że bitcoin wzrośnie do ponad 500 000 USD. Tak spektakularne ATH ma osiągnąć w sierpniu 2021 r.Założyciel funduszu hedgingowego przyjrzał się wynikom na wykresie bitcoina (BTC), ale też złota, ropy i aktywom z rynku podwyższonego ryzyka.

Początkowo wahał się przed dokonaniem jakiejkolwiek prognozy, ale ostatecznie, jak przyznał, uznał, że „jeśli podaż nowych bitcoinów zostanie zmniejszona o połowę, wszystko pozostałe będzie równe [tj. popyt – przyp. jw.], cena powinna wzrosnąć”. Dodaje, że “rajd po halvingu wynosił średnio 446 dni – od halvingu do szczytu tego cyklu byków.”

Ponadto prognozuje cenę.

– Jeśli historia się powtórzy, bitcoin osiągnie najwyższy poziom w sierpniu 2021 r. – na poziomie 533 431 USD. (…) Ta cena brzmi absurdalnie… Mówiąc jednak wprost, istnieje więcej niż 50 proc. szans na to, że bitcoin pójdzie w górę – dodał.

Bitcoin wyprzedza złoto i ropę

Morehead zauważył także, że kryptowaluta osiąga teraz lepsze wyniki na wykresie niż złoto. Według CEO Pantery, aktywa takie jak złoto czy ropa mogą tracić część swojego blasku, choć dodał, że „złoto istnieje już od 5000 lat, więc nie zniknie z dnia na dzień”.

Dyrektor generalny zażartował też z sytuacji z rynku ropy naftowej. Zauważył, że „przynajmniej nie musisz płacić ludziom, aby wzięli bitcoina”. Chodzi oczywiście o krach na rynku kontaktów opartych na ropie.

Autor poleca też:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here