Naga MarketsBitcoin po 50 tys. dol. pod koniec stycznia? Rynek opcji daje 20% szansCzwartkowe odbicie bitcoina po korekcie z początku tego tygodnia nabiera tempa i kryptowaluta powraca nad pułap 38 tys. dol. Na rynku opcji kryptowalutowych rośnie natomiast prawdopodobieństwo, że kurs BTC do końca tego miesiąca pokona pułap 50 tys. dol., wynosząc obecnie 20%.

  • Główna kryptowaluta w momencie publikacji artykułu kosztuje 38,3 tys. dol, co przekłada się na wzrost o 4 tys. do. (11%) w przeciągu ostatniej doby
  • Odbicie wymazuje straty z pierwszej części tygodnia, kiedy kurs BTC chwilowo osuwał się do poziomu 30,3 tys. dol. na rynku spot
  • Rynek opcji pokazuje, że inwestorzy obstawiają kontynuację rajdu wzrostowego i przypisują dwudziestoprocentowe prawdopodobieństwo osiągnięciu przez kurs BTC poziom 50 tys. dolarów przed końćem stycznia

Bitcoin po 50 tys.? Rynek opcji wycenia kurs BTC pod koniec miesiąca

Prawdopodobieństwo 20% wzrostu BTC powyżej 50 tys. dolarów do końca stycznia wygląda imponująco, biorąc pod uwagę fakt, że opcje wygasają za dwa tygodnie, a kryptowalucie brakuje do osiągnięcia tego pułapu około 30%. Prawdopodobieństwo, że bitcoin wzrośnie powyżej pewnego poziomu w momencie wygaśnięcia opcji lub przed jej zapadalnością jest pozytywnie skorelowane z czasem pozostałym do wygaśnięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobieństwo na poniższym wykresie jest obliczane przy użyciu formuły Blacka-Scholesa w oparciu o kilka istotnych wskaźników, takichj jak ceny opcji kupna, ceny wykonania (strike), cena aktywów bazowych oraz stopa procentowa “wolna od ryzyka” dla inwestycji, takich jak amerykańskie obligacje oraz czas wygasania.

Prawdopodobieństwo osiągnięcia przez Bitcoina danej ceny pod koniec stycznia. Źródło: Skew

Opcje są kontraktami pochodnymi, które dają nabywcy prawo, ale nie obowiązek, do nabycia instrumentu bazowego po ustalonej z góry cenie w określonym dniu lub przed określonym terminem. Opcja call to prawo do kupna, a opcja put daje prawo do sprzedaży.

Podczas gdy 30-procentowy wzrost w ciągu dwóch tygodni może być trudny do zrealizowania, jest on jak najbardziej możliwy. Kryptowaluta wykreowała w ostatnim czasie bardziej znaczące skoki wartości. Na przykład zyskując ponad 50% w przeciągu dwóch ostatnich tygodni grudnia.

Duży popyt na bitcoinowe opcje call

Według danych Skew, jedno-, trzy- i sześciomiesięczne opcje call cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony inwestujących. Porównanie opcji put-call prowadzone przez platformę spadło na rekordowo niski poziom -35,9, co sugeruje bardzo silny byczy sentyment.

W ciągu ostatnich 24 godzin, opcja kupna BTC o wartości 52 tys. dol. zarejestrowała wolumen zakupu 2059 kontraktów. W międzyczasie, opcja kupna o wartości 36 tys. dol. odnotowała wolumen zakupu 1211 kontraktów – wynika z danych platformy Laevitas.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOponeo.pl:Przychody Rotopino.pl wzrosły wstępnie o 35% r/r do 88,6 mln zł w 2020
Następny artykułGiełda kryptowalut Gemini bliźniaków Winklevoss gotowa na IPO?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here