TMS


Coś co osiągnęło pułap 20 tysięcy dolarów w ciągu roku ma prawo odnotować korektę – przekonuje Arthur Hayes, jeden z założycieli giełdy BitMEX, która według wielu źródeł jest największą giełdą kryptowalut pod względem generowanego wolumenu handlu. 


Każda pozytywna prognoza dotycząca przyszłej wyceny Bitcoina zazwyczaj spotyka się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności, jaka narosła wokół kryptowalut w ostatnich kilkunastu miesiącach. Inwestorzy czy zwolennicy nowej technologii dobrze pamiętają zeszłoroczny szał zakupów, który wypchnął cenę Bitcoina w rejon $20 tys. Niemniej jednak słowa Hayesa mogą wydawać się nieco kontrowersyjne.

Spoglądając na interwał dzienny BTCUSD dostrzegamy ciąg coraz niższych szczytów i dołków. Taki ciąg to najprostsza definicja trendu spadkowego, nie zaś korekty jaką dostrzega na wykresie Hayes. Pod kątem liczb również nie jest kolorowo – Bitcoin do dnia dzisiejszego stracił ponad 66,6% swojej grudniowej wartości. 

Z całą pewnością moglibyśmy znaleźć dno tych spadków w rejonie 3-5 tys. USD za BTC (…) znajdujemy się jednak o krok od powrotu do poziomu $20 000 czy nawet $50 000 przed końcem tego roku – przekonuje Hayes.

Współzałożyciel BitMEX broni się, że duża zmienność od zawsze leżała w naturze Bitcoina. Notowaliśmy wcześniej podobne ruchy – przypomina Hayes i tłumaczy, że wraz ze wzrostem popularności, a także kapitału jaki napłynął na rynek przyszłe zmiany będą jeszcze szybsze i drastyczne. Już teraz jesteśmy świadkami rosnącej dyskusji medialnej na temat Bitcoina (…) sądzę, że okres pomiędzy rynkiem byka a rynkiem niedźwiedzia ulegnie znacznemu skróceniu – podsumowuje.


Masz swoje prognozy dotyczące przyszłej ceny Bitcoina? Chcesz spotkać się z ekspertami rynkowymi? Już teraz zarezerwuj bilet na Cryptocurrency World Expo, które odbędzie się 18-19 lipca w Warszawie. 



Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here