Naga MarketsBitcoin kurs BTCW trakcie sobotniego popołudnia na polskiej giełdzie kryptowalutowej BitBay, jeden Bitcoin kosztował niemal 42 tysiące złotych. Na giełdach zagranicznych w tym czasie kurs BTC podchodził pod poziom 11 tysięcy dolarów, co jest najwyższym pułapem od marca zeszłego roku. Najstarsza z kryptowalut w tym tygodniu zyskuje 18%, ciągnąc za sobą również pomniejsze cyfrowe aktywa: Ethereum umacniał się o 15%, Ripple o 14%, Bitcoin Cash o 13,5%, a Monero o niemal 21%.


Bitcoin 230% w tym roku. 6 tygodni wzrostów w przeciągu dwóch miesięcy

Niezaprzeczalnie Bitcoin jest ponownie na językach nie tylko inwestorów, ale również coraz szerszej grupy społeczeństwa, co świadczy o jego rosnącej adopcji. Jak twierdzą eksperci, świadomość rynku kryptowalutowego ma wspomóc również projekt Facebooka o nazwie Libra, przekładając się bezpośrednio na wzrost ceny BTC, czego świadkami już po części jesteśmy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak jak wspomniano we wstępie, sobotnia sesja przynosiła kolejne, dynamiczne umocnienie najstarszej z kryptowalut, w efekcie czego na giełdzie BitBay testowano poziom 42 tysięcy złotych, ostatni raz obserwowany w styczniu 2018 roku. Na giełdach zagranicznych testowane poziomy pokrywały się, wynosząc około 11 tysięcy dolarów:

Bitcoin do złotego BTC PLN
Bitcoin na BitBay. BTC/PLN D1

Dzięki wzrostom na rynku łączna jego kapitalizacja osiągnęła poziom 325 miliardów dolarów, wzrastając od tegorocznych minimów o ponad 200 miliardów. Ponownie rośnie również dominacja Bitcoina na tle altcoinów (jego udział w rynku wynosi niemal 60%) co pokazuje, że w ostatnich miesiącach wzrosty innych cyfrowych aktywów nie nadążają za dynamiką BTC.

Ethereum, Ripple i inne altcoiny wolniej, jednak również w górę

Niższa dynamika aprecjacji nie oznacza, że rynek altcoinów w ogóle nie rośnie. Przykładowo Ether utrzymuje się nad poziomem 300 dolarów i w tym roku zarabia niewiele mniej od Bitcoina, bo 200%. Ripple, który w sobotę testował najwyższe poziomy od listopada ubiegłego roku, rośnie natomiast o 80%. W skali minionego tygodnia najlepiej radziło sobie natomiast Monero. XMR rósł o niemal 21%:

altcoiny i Bitcoin
Zmiana notowań na rynku krytpowalutConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here