Naga MarketsBitcoin kurs BTCW trakcie sobotniego popołudnia na polskiej giełdzie kryptowalutowej BitBay, jeden Bitcoin kosztował niemal 42 tysiące złotych. Na giełdach zagranicznych w tym czasie kurs BTC podchodził pod poziom 11 tysięcy dolarów, co jest najwyższym pułapem od marca zeszłego roku. Najstarsza z kryptowalut w tym tygodniu zyskuje 18%, ciągnąc za sobą również pomniejsze cyfrowe aktywa: Ethereum umacniał się o 15%, Ripple o 14%, Bitcoin Cash o 13,5%, a Monero o niemal 21%.


Bitcoin 230% w tym roku. 6 tygodni wzrostów w przeciągu dwóch miesięcy

Niezaprzeczalnie Bitcoin jest ponownie na językach nie tylko inwestorów, ale również coraz szerszej grupy społeczeństwa, co świadczy o jego rosnącej adopcji. Jak twierdzą eksperci, świadomość rynku kryptowalutowego ma wspomóc również projekt Facebooka o nazwie Libra, przekładając się bezpośrednio na wzrost ceny BTC, czego świadkami już po części jesteśmy.

Tak jak wspomniano we wstępie, sobotnia sesja przynosiła kolejne, dynamiczne umocnienie najstarszej z kryptowalut, w efekcie czego na giełdzie BitBay testowano poziom 42 tysięcy złotych, ostatni raz obserwowany w styczniu 2018 roku. Na giełdach zagranicznych testowane poziomy pokrywały się, wynosząc około 11 tysięcy dolarów:

Bitcoin do złotego BTC PLN
Bitcoin na BitBay. BTC/PLN D1

Dzięki wzrostom na rynku łączna jego kapitalizacja osiągnęła poziom 325 miliardów dolarów, wzrastając od tegorocznych minimów o ponad 200 miliardów. Ponownie rośnie również dominacja Bitcoina na tle altcoinów (jego udział w rynku wynosi niemal 60%) co pokazuje, że w ostatnich miesiącach wzrosty innych cyfrowych aktywów nie nadążają za dynamiką BTC.

Ethereum, Ripple i inne altcoiny wolniej, jednak również w górę

Niższa dynamika aprecjacji nie oznacza, że rynek altcoinów w ogóle nie rośnie. Przykładowo Ether utrzymuje się nad poziomem 300 dolarów i w tym roku zarabia niewiele mniej od Bitcoina, bo 200%. Ripple, który w sobotę testował najwyższe poziomy od listopada ubiegłego roku, rośnie natomiast o 80%. W skali minionego tygodnia najlepiej radziło sobie natomiast Monero. XMR rósł o niemal 21%:

altcoiny i Bitcoin
Zmiana notowań na rynku krytpowalut


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here