Naga MarketsBitcoinPo trwających od połowy grudnia 2017 roku spadkach, od marca 2020 r. do pierwszej połowy stycznia 2021 r. znów obserwowaliśmy wzrost notowań Bitcoina. W tym czasie cena BTC podskoczyła o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Niestety, wyceny te są już jedynie historią, gdyż obecnie za BTC zapłacić trzeba niemal 10 000 dolarów mniej.

  • Cena BTC osiągnęła ATH na poziomie 42 000 USD
  • W ciągu kilku dni Bitcoin spadł o niemal 10 000 dolarów

Cena BTC spadła w ciągu doby o ponad 10 proc.

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC spadła na przestrzeni ostatnich 24. godzin o ponad 3 700 USD, co stanowi ponad 10 proc. Na uwagę zasługuje fakt, iż wskutek tak znacznej deprecjacji pokonana została linia tendencji wzrostowej będąca dolnym ograniczeniem formacji trójkąta równoramiennego, co przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otwierać drogę do dalszych spadów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli tylko deprecjacja BTC będzie kontynuowana, kurs najpopularniejszej kryptowaluty mógłby ponownie osunąć się w okolice 30 000 dolarów. To właśnie tam znajduje się bowiem najbliżej położony, istotny poziom wsparcia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInPost liczy na 7-8 mld euro podczas IPO planowanego w Amsterdamie
Następny artykułCeny ropy naftowej nie utrzymały się w pobliżu tegorocznego maksimum
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here