Naga MarketsKurs BTC w góręJeszcze całkiem niedawno nie wierzyłem, że rynek kryptowalut się podniesie. Wielokrotnie wskazywałem na poziom 6 tysięcy dolarów, po którego przebiciu rozpoczęła się silna wyprzedaż. Początek roku nie był zbyt dobrym okresem. Rynek drgnął dopiero w kwietniu, kiedy rozpoczęła się lokalna hossa. Cena Bitcoina w coraz szybszym tempie zbliża się do okrągłego poziomu 10 tys. USD. Dziś za jednego BTC trzeba płacić 8700$.


Bitcoin po $30 tys jeszcze w tym roku?

Czy odbicie jakie obserwujemy w ostatnim czasie to jedynie krótkotrwały ruch w górę, a może jednak na rynek kryptowalut powróci zapowiadana przez wielu analityków hossa i trend wzrostowy przyspieszy? Sam osobiście jestem sceptyczny, niemniej ostatnie wzrosty napawają optymizmem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak donosi CNN: cena Bitcoina osiągnie 30 tys. dolarów. Tak przynajmniej sądzi Jihan Chu, jeden z założycieli Kenetic Capital. W swoim wywiadzie dla Bloomberg wspomniał o 3 czynnikach, które mają zapewnić Bitcoinowi tak spektakularny wzrost. “Za nami dziesięć lat historii bitcoinów i dopiero teraz zaczynamy postrzegać tę historię jako rzeczywistość. Ludzie naprawdę wiedzą teraz, że kryptowaluta nie odchodzi ”– Jihan Chu.

Zobacz także: Wojna handlowa będzie kosztowała 600 mld USD? Dolar znowu w górę

Argumenty za wzrostami na BTC wskazywane przez Chu

1. Instytucje będą napędzać cenę Bitcoina
Zainteresowanie dużych instytucji technologią blockchain wspiera Bitcoina. Jeżeli światowi giganci zamierzają wykorzystywać kryptowaluty, to znaczy że mają one sens.

2. Kryptowaluty stanowią alternatywę dla “nudnego” IPO
Chu twierdzi, że ostatnie rozczarowania związane z PIO, chociażby firmy Lyft czy Uber mogą zachęcać inwestorów do wybrania alternatywnych inwestycji, na myśli miał tutaj oczywiście rynek kryptowalut, który dostarcza wielu emocji.

3. BTC zbliża się do “połówki”
Argumentem, który ma najbardziej przekonywać za dalszą wędrówką kryptowalut w górę, jest fakt, że nagroda, czy też zapłata za wydobycie BTC zmniejszy się o połowę. Wynika to z czteroletniego okresu połowicznego, który ma na celu utrzymanie 21- milionowej podaży tej kryptowaluty.

Bitcoin podąża w stronę 10 tys USD – wykrestokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here