Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparkiNowe dane dot. trudności wydobycia sugerują, że przyszła cena kryptowaluty bitcoin (BTC) w obecnym cyklu cenowym powinna wynieść nawet ponad 30 000 USD.

Opublikowane przez znanego analityka PlanB 10 września statystyki łączą cenę bitcoina z danymi dot. miningu.

Jego analizy muszą ucieszyć giełdowe byki. PlanB uważa, że bitcoin osiągnie aż 31 000 USD jeśli trend dot. miningu się utrzyma. Dodaje, że kryptowaluta widziała już kilka cykli dot. trudności w swojej historii, za każdym razem cena rosła o rząd wielkości mniej w stosunku do najniższego poziomu trudności.

Bitcoin: historia wzrostów

Już pod koniec 2013 r. najwyższa cena bitcoina, wynosząca wtedy 1 300 USD, stanowiła wzrost o 50 000 proc. w porównaniu do najniższego poziomu trudności. Tymczasem pod koniec 2017 r. wzrost wartości do 20 000 USD był skokiem o około 9 000 proc.

Zgodnie z tym modelem, kolejny szczyt będzie musiał wynieść około 31 000 USD do 2021 r. Gdy poziom trudności ostatnio spadł w grudniu 2018 r., BTC / USD osiągnęło wartość 3 100 USD.

Co dalej z kursem BTC?

O kursie BTC mówił nam ostatnio Tomasz Rozmus z Tokeneo:

„Dwie rekordowe transakcje na Bitcoine o wartości ponad 2 mld dolarów w ciągu ostatnich 40 dni to możliwy efekt powstania platformy Bakkt. Przypomnę, że platforma Bakkt otwarta zostanie 23 września a wraz ze zbliżającym się terminem wzrasta liczba transakcji na rachunkach bitcoinowych o “dużej” wartości. Bitcoin jednak pozostaje ciągle w ruchu bocznym i absorbuje każdą podaż poniżej 10 tys. USD.”

Z kolei od strony technicznej, kurs BTC utrzymuje się powyżej poziomu 10 tysięcy dolarów, i to pomimo dwóch prób wybicia strefy w bieżącym tygodniu. Analitycy sugerują, że może wkrótce przebić poziom 11 000 USD.

„Uważam, że nie osiągniemy nowego ATH w tym roku, jest jeszcze za wcześnie (…) Na rynku jest dużo niepewności, ludzie nadal nie do końca wierzą, chociaż ta niepewność na rynku będzie zawsze (…) Wierzę, że nowe ATH nadejdzie, ale uda się to dopiero w 2020 roku, powrócą wzrosty i rozpocznie się prawdziwy sezon altcoinów

– mówi z kolei Mike Satoshi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here