Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

We wczorajszym, internetowym wydaniu The Telegraph znalazła się wypowiedź inwestora venture capital – jego zdaniem cena Bitcoina do końca 2014 roku osiągnie pułap 2 tysięcy dolarów. Byłaby to wartość wyższa o 226p.p. od obecnych poziomów wirtualnej waluty.

Inwestor, o którym mowa to Geoff Lewis – ten sam, który prowadził jeden z bloków podczas londyńskiego CoinSummit. Lewis stwierdził, że będzie „nastawiony byczo do rynku, gdy zmienność znajdzie się na niskich poziomach” gdyż cena Bitcoina ma pójść do góry w najbliższych pięciu miesiącach.

Wczorajszego popołudnia Bitcoin handlowany był w okolicach 615USD. Po próbach zablokowania Bitcoina przez chińskie władze w maju tego roku oraz upadku giełdy MtGox wartość wirtualnej waluty stopniowo opadała z listopadowych szczytów na poziomie 1200 dolarów. Obecnie jesteśmy jednak świadkami wznowionego, wzrostowego momentum.

Ze zdaniem Geoffa Lewisa, który dla niektórych może brzmieć jak niepoprawny optymista, zgodziło się również kilku innych ekspertów z branży. Podobną opinię posiada milioner i aktywny inwestor Roger Ver nazywany „Jezusem Bitcoina”  – przewiduje boom cenowy w przeciągu najbliższych miesięcy:

„Osobiście uważam, że 2 tysiące USD to dosyć konserwatywna prognoza”, powiedział w wywiadzie dla The Telgraph. „Nie mamy tak naprawdę pojęcia co może wydarzyć się do końca tego roku – pewne jest jednak, że cena Bitcoina osiągnie pułap tysięcy dolarów. Jestem prawie pewien, że kiedyś 1BTC będzie warty dziesiątki tysięcy USD”

Ver swoje „prognozy” tłumaczy rosnącą popularnością i coraz większym popytem na Bitcoina, którego pula jest przecież ograniczona. Kontrolowana podaż ma jego zdaniem sprawić, że z każdym rokiem cena pojedynczej monety będzie pięła się w górę. Obecnie w obrocie znajduje się około 13 milionów Bitcoinów. Analitycy przewidują, że do końca roku liczba aktywnych portfeli klienckich przekroczy 8 milionów.

Za telegraph.co.uktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOtwarta droga na srebrze do 24.100?
Następny artykułWolumeny tradingowe EBS – ADV -40% r/r w czerwcu
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here