Naga MarketsTim DraperTim Draper prognozuje, że bitcoin (BTC) może być warty ćwierć miliona dolarów po 2022 r. Dlaczego? Chodzi o większą adopcję i procesory płatności, które umożliwiają łatwiejsze transakcje.

Przemawiając podczas sesji pytań i odpowiedzi na szczycie AI and Blockchain na Malcie w zeszłym tygodniu, Draper powiedział, że innowacje takie jak Lightning Network będą kluczowe do tego, by podnieść cenę bitcoina.

Tim Draper: 1 bitcoin za setki tysięcy USD

Draper dodał, że nadal wierzy, że za 1 BTC będziemy wpłacić aż 250 000 USD i to już do 2022 lub 2023 r.

„Myślę, że procesory płatności bitcoina naprawdę otworzą furtkę do takich wzrostów”

– podsumował.

Na temat tego, dlaczego bitcoin osiągnie nowe rekordy cenowe w ciągu najbliższych trzech do czterech lat, Draper mówił dalej w następujący sposób:

„To z powodu Lightning Network i OpenNode, a może i innych [procesorów], które pozwalają nam bardzo szybko i swobodnie przesyłać bitcoiny, dzięki czemu nie jest on tylko magazynem wartości, ale może być wykorzystywany do mikropłatności; można go używać do sprzedaży detalicznej, można go stosować na całym świecie.”

Sieć błyskawic

Chociaż Lightning Network nie jest procesorem płatności w ścisłym tego słowa znaczeniu, umożliwia niemal natychmiastowe transakcje BTC między węzłami za pośrednictwem kanałów, których używanie prawie nic nie kosztuje użytkownika. Opłaty za transakcje w Lightning Network mogą być zatem znacznie tańsze niż transakcje w głównym blockchainie – wynoszą nawet tylko jedno satoshi (około 0,00008788 USD).

Jak donoszą od dawna media, sam Draper od dawna jest jednym z najwytrwalszych byków w świecie BTC. Można postawić go nawet koło słynnego Johna McAfee, który także zasłynął już dawno tym, że podaje w mediach spektakularne prognozy dot. ceny kryptowaluty.

We wrześniu Draper posunął się nawet do stwierdzenia, że 250 000 dolarów za 1 BTC jest bardzo „konserwatywną” wizją, a następnie argumentował, że bitcoin spowoduje znaczne wstrząsy geopolityczne.

Od tego czasu do obu panów dołączyli i inni. Współzałożyciel giełdy BTCC, Bobby Lee, twierdzi, że BTC będzie warty około 500 000 USD do 2028 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here