Naga MarketsBobby Lee, prezes BTCC
Bobby Lee twierdzi, że Bitcoin

Założyciel jednej z najstarszych na rynku giełdy kryptowalut, CEO i zarazem założyciel firmy, która oferuje fizyczny portfel na kryptowaluty, Ballet, oraz członek zarządu fundacji Bitcoin, Bobby Lee, uważa, że za parę miesięcy zapłacimy na 1 BTC 25 000 USD. Powód? Halving, który ma mieć miejsce już niedługo, bo w maju.

  • Bitcoin po 10 000 USD do grudnia 2020 r.
  • Kryzys wzmocni kryptowalutę.

Bitcoin: halving oznacza mniejszą inflację

Lee powiedział, że spodziewa się, że bitcoin osiągnie cenę 10 000 USD już w połowie maja w wyniku halvingu. Zauważył to w swoim oświadczeniu przekazanym Cointelegraph. Do grudnia 2020 r. kurs ma zaś dolecieć do 25 000 USD.

Lee kilkakrotnie przewidywał już przyszłe ceny BTC. W tweecie w listopadzie zeszłego roku  przewidywał, że do 2028 roku wartość kryptowaluty wyniesie 500 000 USD.

„Gdy teraz podaż zostanie zmniejszona o połowę, a popyt pozostanie taki sam lub wzrośnie, wzrost cen jest pewny. Wzrost o 25 proc. do 50 proc. w maju jest bardzo skromnym oczekiwaniem”, dodał.

Kryzys napędzi skok kursu

Świat walczy obecnie z koronawirusem i upadkiem gospodarki, co również wpływa na cenę BTC. „Oczekuję ogromnego wzrostu popytu na kryptowalutę w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy inflacja bitcoina zwalnia wraz ze zmniejszeniem o połowę [nagrody za blok], podczas gdy rządy nadal pompują waluty, aby złagodzić skutki globalnej pandemii” – dodał Lee. „Ponieważ większa ilość [nieograniczonej podaży] pieniędzy [kontrastuje] z ograniczoną liczbę towarów i usług, znaczny wzrost inflacji jest nieunikniony, co spowoduje, że ostrożni inwestorzy zwrócą się w kierunku bitcoina jako bezpiecznej przystani, aby zachować swoją siłę nabywczą”, dodaje.

Według Lee, halving w połączeniu z obecnymi warunkami gospodarczymi na całym świecie, może spowodować, że kryptowaluta przekroczy swój najwyższy poziom na wykresie, który od 2017 r. znajduje się w okolicach 20 000 USD. „Jestem przekonany, że bitcoin przekroczy swój szczyt w wysokości 20 000 USD z końca 2017 r., aby osiągnąć nowy rekordowy poziom 25 000 USD do końca 2020 r.”, twierdzi Lee.

Do halvungu pozostał miesiąc, więc wszystkiego dowiemy się już wkróce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here