Naga MarketsBitcoin po 20 tys. USD jeszcze w tym roku? Byki utrzymują nadziejeNiedawny wzrost kursu Bitcoina (BTC) przywrócił wiele starych prognoz i przyniósł kilka nowych na temat przyszłości cen kryptowalut. Największa wirtualna waluta ma dotychczas całkiem niezły rok 2020, w którym po spadku poniżej 4000 USD systematycznie wzrastała i obecnie oscyluje w przedziale 11500 USD. BTC jest coraz częściej akceptowany w społeczności inwestycyjnej głównego nurtu, doświadczając po drodze „halvingu”, podczas gdy korelacja ze złotem wzrosła do ​​rekordowych poziomych.

  • Środowisko krypto zmieniło się znacząco od czasu wielkiej hossy Bitcoina w 2017 roku
  • Milenialsi silnie wspierają Bitcoina postrzegając go jako „alternatywną” walutę, tak jak starsi inwestorzy postrzegają złoto
  • Niewielka liczba inwestorów, tak zwanych wielorybów, nadal kontroluje większość Bitcoinów i może mieć nadmierny wpływ na cenę

Bitcoin z celem na zeszłoroczne maksimum 14 000 USD

Środowisko zmieniło się znacząco od czasu wielkiej hossy Bitcoina w 2017 roku – a następnie potężnego spadku i „krypto zimy”. Społeczność aktywów cyfrowych ma tendencję do zwyżkowania cen praktycznie w dowolnym momencie, ale istnieją przesłanki, że tym razem wzrost może być bardziej zrównoważony. Zwolennicy wskazują na zalety alternatywnej formy pieniądza, podczas gdy rządy na całym świecie zwiększają bodźce fiskalne w następstwie skutków pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przede wszystkim rośnie popyt ze strony niektórych największych graczy rynkowych.

Wciąż obserwujemy rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy mogą teraz uzyskiwać dostęp do aktywów cyfrowych za pośrednictwem wielu regulowanych platform. Tego nie było 18 miesięcy temu – powiedział Henri Arslanian, PwC Global Crypto Leader w Hongkongu.

Mike McGlone z Bloomberga przyjrzał się zachowaniu cen w okolicach ostatniego „halvingu” chcąc przewidzieć potencjalne wzrosty Bitcoina. Napisał w raporcie na początku tego miesiąca, że ​​w tym roku BTC powinien dotknąć obszaru 14 000 dolarów, czyli blisko zeszłorocznych maksimów, choć nie wyklucza silniejszych wzrostów.

Bitcoin może zbliżyć się do rekordowego poziomu około 20 000 USD w tym roku, jeśli będzie podążał za trendem z 2016 roku – oświadczył.

Dodatkowo pojawił się trend demograficzny. Panigirtzoglou z JPMorgan zauważył, że milenialsi silnie wspierają Bitcoina postrzegając go jako „alternatywną” walutę, tak jak starsi inwestorzy postrzegają złoto.

Z drugiej strony nie można również zignorować zmienności i ryzyka związanego z inwestycjami w kryptowaluty. Dużym ruchom w górę często towarzyszą równie silne ruchy spadkowe, zarówno krótko-, jak i długoterminowe. Niewielka liczba inwestorów, tak zwanych wielorybów, kontroluje większość Bitcoinów i może mieć nadmierny wpływ na cenę. Bezpieczeństwo jest problemem, ponieważ możliwa jest kradzież wirtualnej waluty, a przemieszczanie aktywów jest trudne do wyśledzenia – to jeden z powodów, dla których stał się on preferowanym narzędziem na czarnym rynku.

Kurs Bitcoina (BTC) odbija po wtorkowej przecenie

Notowania BTC/USD po wzroście w poniedziałek do poziomu 12000 USD i wyrysowaniu formacji podwójnego szczytu odnotowały silną przecenę we wtorek. Kurs spadł o ponad 4% zatrzymując się dopiero w okolicach 11000 USD. Jednak środa przynosi nieznaczne odbicie, a cena ponownie wzrasta o 0,5% docierając w okolice 11500 USD. Dopiero trwałe przebicie oporu 12000 USD umożliwiłoby silniejsze odreagowanie z celem na 14000 USD. Z drugiej strony spadek poniżej wczorajszego minimum w okolicach 11000 USD otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu 10000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here