Naga MarketsBitcoin po 20 tys., 80% traderów instytucjonalnych kupi BTC, twierdzi Mike NovogratzZarządzający funduszem hedgingowym Mike Novogratz powiedział, że inwestorzy instytucjonalni będą masowo inwestować w kryptowaluty. Twierdzi, że ​​8 na 10 z nich kupi cyfrowe aktywa w ciągu najbliższych pięciu lat.

  • Novogratz jest znanym inwestorem na rynku BTC.
  • Prognozuje, że 80 proc. dużych inwestorów zacznie kupować BTC w ciągu połowy dekady.

Mike Novogratz: rewolucja trwa

W nowym wywiadzie dla Finance Magnates Novogratz powiedział, że „oprócz tego, że bitcoin staje się czymś pośrednim w stosunku do złota, trwa rewolucja cyfrowa, a płatności będą się zmieniać z czasem. Będzie „krypto-dolar”, tak jak będzie „krypto-juan” i „krypto-euro.” Dodał, że kryptowaluty będę w większości portfeli inwestycyjnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W osobnym wywiadzie dla CNBC Novogratz mówił, że przewidywane zmiany personalne w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) będą dobre dla branży kryptowalut.

– Chcieliśmy, aby ktoś był trochę bardziej zaangażowany, trochę bardziej aktywny, trochę bardziej wybiegający w przyszłość, i miejmy nadzieję, wiesz, istnieje mnóstwo dobrych ludzi – mówił o przyszłości organu USA, który nadzoruje rynek BTC w USA.

Szef Galaxy Digital mówi również, że Stany Zjednoczone muszą działać w kwestii regulacji rynku BTC szybko, w przeciwnym razie pozostaną w tyle za innymi krajami.

Wkraczamy w erę cyfrową (…). Chiny faktycznie zaproponowały wraz z Japonią, Koreą i Hongkongiem utworzenie regionalnej kryptowaluty, która stanie się ich walutą handlową – dodał. – Nie chce nawet myśleć, że w pewnym momencie nie będziemy mieć [jako kraj] monet stablecoin lub kryptowalutowej wersji dolara – mówił.

Bitcoin nie zastąpi USD

Novogratz mówi, że groźba nadrabiania zaległości regulacyjnych zmusi USA do akceptacji kryptowalut, ale wątpi, by to bitcoin zastąpił dolara amerykańskiego.

Oczekuje też, że BTC zacznie zyskiwać jednak na wartości, gdy Fed będzie kontynuował politykę nieograniczonego drukowania pieniędzy.

Gdy wkładasz coraz więcej dolarów do systemu, wartość dolara może spaść. Możliwość dewaluacji dolara jest wyższa… Ludzie używają bitcoinów jako zabezpieczenia przed tym. Zaskoczy mnie to, jeśli nie dolecimy wkrótce 10 000 USD, a potem 14 000 i 20 000 USD – prognozuje.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here