Naga MarketsPonad dwa lata temu John McAfee, założyciel firmy tworzącej popularne oprogramowanie antywirusowe oraz ekscentryczny miliarder zapowiadał, że do 2020 roku Bitcoin będzie kosztował 500 tysięcy dolarów, a jeżeli się myli… to zje własne genitalia. Zaledwie kilka miesięcy później podbijał zakład do jednego miliona dolarów, a w październiku 2019 stwierdza, że BTC powinien do końca przyszłego roku osiągnąć poziom 2 milionów dolarów. McAfee jednocześnie nadal podtrzymuje, że jeżeli nie ma racji to w telewizji na żywo „zje własnego k****a”.


Bitcoin musi rosnąć? John McAfee twierdzi, że tak sugeruje matematyka i ekonomia

W wywiadzie z ABICSummit opublikowanym pod koniec zeszłego tygodnia John McAfee stwierdza, że jeżeli Bitcoin do końca 2020 roku nie będzie wart 2 milionów dolarów, wtedy matematyka jaką znamy jest „oszukańczym rozczarowaniem”. Ekscentryczny miliarder jest zdania, że za jego odważną projekcją wzrostu BTC stoją czynniki matematyczne oraz ekonomiczne, które powinny w średnim terminie pchnąć cenę na nowe maksima.

Jakie argumenty zaprezentował McAfee? W wywiadzie powoływał się przede wszystkim na ograniczoną podaż rynku Bitcoina, na którym pojawić może się maksymalnie 21 milionów monet. Jak zauważa kryptowalutowy entuzjasta, z każdym tygodniem i miesiącem obieg nowych tokenów spowalnia, rośnie trudność ich wydobycia, a co jakiś czas o połowę zmniejsza się nagroda za wydobycie nowego bloku co przy rosnącym popycie może tylko i wyłącznie powodować wzrost cen.

O prognozach McAfee w odniesieniu do obecnych cen Bitcoina więcej w porannym Crypto Flash prowadzonym na antenie Comparic24.tv przez Tomasza Rozmusa:

John McAfee zwraca również uwagę na czynniki zewnętrzne, takie jak adopcję kryptowalut przez duże instytucje, szerokie zastosowanie technologii blockchain oraz innowacyjne platformy inwestycyjne jak Bakkt, które mają zwiększyć świadomość możliwości wykorzystania cyfrowych aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSDCHF – kurs dolara reaguje na strefę popytu w obrębie 0,9850
Następny artykułOptymizm wokół Brexitu i ugody handlowej USA-Chiny. Nie widać go jednak na Forex
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here