Naga MarketsTomasz Rozmus (prezes Toeneo) widzi Bitcoina po 16 tys. dolarów jeszcze w tym roku

Zdaniem Tomasza Rozmusa, prezesa polskiej giełdy kryptowalutowej Tokeneo, Bitcoin ma potencjał wzrostu do 16 tys. dolarów do końca bieżącego roku, a wczorajszy impuls zakupowy powinien pozwolić opuścić kilkutygodniowy kanał niewielkiej zmienności. Obecna konsolidacja miała nagromadzić zlecenia kupna i pokazać, że popyt nadal obecny jest na rynku BTC.


Bitcoin spadał na „pustym wolumenie”, cel w tym roku to 16 tys. dolarów

Zaledwie kilka dni temu Tomasz Rozmus prognozował, że Bitcoin dzięki halvingowi sieci pokona poziom 50 tysięcy dolarów, natomiast w czwartkowej odsłonie programu Crypto Flash na antenie Comparic24.tv prognozuje przebicie dotychczasowych, tegorocznych maksimów. Jego zdaniem osoby, które kupowały Bitcoina w okolicach 9-11 tys. dolarów nadal są w grze i nie spanikowały, a wolumeny pojawiające się na obecnym wsparciu 8 tys. dolarów udowodniły, że popyt jest nadal obecny na rynku najstarszej z kryptowalut. W związku z tym projekcja prezesa Tokeneo na bieżący rok to 16 tys. dolarów za jednego Bitcoina:„Dlaczego Bitcoin rośnie i co dalej z kursem? Spadki jakie ostatnio miały miejsce odbywały na „pustym wolumenie” i nie stała za nimi żadna większa siła podażowa. Cały czas zakupy zrobione na poziomie 9300-11000 dolarów są w grze i nikt nie spanikował. To widać dokładnie na wykresie godzinowym. W przedziale cenowym 8000-8500 pojawiły się bardzo mocne wolumeny wskazujące, że popyt wrócił w ostatnich dniach na rynek – szczególnie widać to na wykresie renko i na wykresie wolumenu skumulowanego. Cel dla BTC jeszcze w tym roku to 16000 dolarów” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Bitcoin musiałby wzrosnąć o ponad 80% od obecnych poziomów cenowych i osiągnąć pułapy ze stycznia 2018

Chociaż prognoza Tomasza Rozmusa wydaje się wielce optymistyczna i z pewnością niejeden HODLer chciałby zobaczyć ją w rzeczywistości, to oznaczałaby konieczność wzrostu notowań BTC o ponad 80% w niespełna trzy miesiące oraz przetestowania szczytów ze stycznia 2018 roku. Co prawda Bitcoin udowodnił na początku tego roku, że dynamiczne wzrosty nie są mu straszne i zyskiwał w skali kwartału ponad 100%, to obserwatorzy rynkowi zazwyczaj podchodzą sceptycznie do tak odważnych projekcji.

Bitcoin będzie kosztował 16 tys. USD jeszcze w tym roku
Bitcoin będzie kosztował 16 tys. USD jeszcze w tym roku

Zanim kurs BTC dojdzie tak wysoko musiałby najpierw pokonać tegoroczne maksima wypadające pod 13 tys. USD (patrząc po zamknięciach świec) lub tuż pod 14 tys. USD (jeżeli chodzi o zasięg górnych knotów).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here