Naga Markets

Bitcoin po 1 mln dol.? Cathie Wood z ARK Invest wciąż wierzy, że takCena Bitcoina zanurkowała o 75% względem szczytów wszechczasów z zeszłego roku, ale to nie powstrzymuje Cathie Wood przed wieszczeniem wielkiej hossy kryptowalutowej. Jej zdaniem, kurs BTC/USD czeka spektakularny rajd do nawet 1 mln dol. za jedną monetę do 2030 roku.

Bessa na rynku kryptowalut, ale Cathie Wood prognozuje wzrost ceny bitcoina

Nic nie odstrasza Cathie Wood, znanej guru inwestowania i CEO Ark Invest, od zapowiadania wielkiej zwyżki ceny Bitcoina. Nie zniechęca jej krach giełdy FTX, ani olbrzymia przecena na rynku krypto. Wciąż podtrzymuje ona swoją prognozę, że cena bitcoina wzniesie się do 1 mln dol. do 2030 roku.

Szokujący upadek giełdy kryptowalutowej FTX pogłębił problemy w sektorze kryptowalut i spowodował panikę wśród dużej części inwestorów. Nawet najbardziej optymistyczni przedstawiciele branży cyfrowych aktywów uważają, że minie dużo czasu zanim rynek ochłonie po upadku FTX.

 

Bitcoin po 1 mln dol.? Cathie Wood z ARK Invest wciąż wierzy, że tak
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Inni sądzą, że to przełomowe wydarzenie będące początkiem końca kryptowalut. Jednak Cathie Wood z Ark Invest nie należy do tego klubu. Jej wiara w Bitcoina i Ethereum jest niezachwiana.

– Czasami trzeba przejść przez kryzys, aby zobaczyć ocalałych. Bitcoin wychodzi z tego pachnąc jak róża. – ujęła sprawę poetycko Cathie Wood, CEO Ark Invest.

fpmarkets

Owszem, Wood zauważa pewne minusy sytuacji. Według niej, jedyną wadą sytuacji jest zmniejszone zainteresowanie ze strony dużych instytucji. Uważa ona jednak, że wkrótce duzi gracze uświadomią sobie zalety kryptowalut, szczególnie Bitcoina, i przekonają się do niego.

Zobacz również: Bitcoiny związane z Mt.Gox zostały poruszone po 7 latach

XTB

– Entuzjazm wobec Bitcoina powinien powrócić w ciągu najbliższych kilku lat, co oznacza, że stuknie mu kamień milowy do 2030 roku. – podkreśliła Cathie Wood.

Oprócz silnego przekonania do Bitcoina, CEO Ark Invest ma pełne zaufanie do projektu Ethereum. Sądzi ona, że ETH może czekać szeroka adopcja przez instytucje w nadchodzących latach.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w czwartek, 24 listopada 2022 r.?
Następny artykułNowy typ oszustwa. Uważaj na portfele papierowe BTC rozrzucone na ulicach
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here