Naga MarketsJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę z kwietnia uważając, że kurs Bitcoina osiągnie poziom 1 miliona dolarów do końca 2020 roku. McAfee ponownie przemówił, gdy cena BTC spadła wczoraj o ponad tysiąc dolarów w okolice psychologicznego poziomu 10 000 USD.


McAfee: Wahania cenowe Bitcoina to nic nowego

W niedzielę niedźwiedzie rozpoczęły skoordynowany atak na cenę Bitcoina, co spowodowało, że cena ponownie spadła do poziomu 10 000 USD po raz pierwszy od 2 lipca. To spowodowało, iż najpopularniejsza kryptowaluta zaliczyła tygodniowy spadek wielkości 1400 USD, a łączna kapitalizacja całego rynku wirtualnych walut wynosi mniej niż 300 mld USD.

kurs BTC 15 7 19
Kurs Bitcoina w poniedziałek na interwale tygodniowym

W trakcie „rzezi”, popularny John McAfee zabrał głos na Twitterze przypominając przeciwnikom kryptowalut, iż pomimo dużego spadku i zwiększonej zmienności, kurs BTC dalej kosztuje 10 000 USD, a od początku roku zyskał ponad 250%! McAfee skarcił inwestorów, że są przerażani tygodniowymi wahaniami i zasugerował im, aby przypomnieli sobie paraboliczny wzrost ceny Bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Pomimo wczorajszej korekty w wysokości 1400 USD, McAfee pozostaje przekonany, że cena Bitcoina osiągnie cel 1 mln USD do końca 2020 r. i nie jest jedyny, któremu nie przeszkadza dzisiejsza korekta. Popularny kryptoanalityk PlanB napisał na Twitterze intrygującą prognozę, która pokazuje, że cena BTC osiągnie 100 tys. USD trochę po halvingu (koniec maja) w 2020 r., a następnie 1 mln USD do 2024 r. i 10 mln USD do końca 2028 r.

Warto przypomnieć, iż 12 lipca Tuur Demeester opublikował wykres przedstawiający sezonowość ceny Bitcoina od 2011 roku. Choć lipiec na przestrzeni ostatnich lat był mieszanym miesiącem, statystycznie w sierpniu występował trend spadkowy.

Choć wczorajszy spadek może być przerażający to nie należy zapominać, że tego typu korekty są normalne dla notowań Bitcoina. Inwestorzy długoterminowi zdają sobie sprawę, że gwałtowne fluktuacje ceny mają tendencję do podążania za parabolicznymi wzrostami, a obecna korekta jest prawdopodobnie szansą na zgromadzenie większej liczby BTC.

Jak można się spodziewać, reszta 10 największych kryptowalut również poniosła duże straty wraz ze spadkiem Bticoina. Ethereum zaliczyło w szczytowym punkcie spadek o 191 USD, podczas gdy Litecoin, EOS i XRP również uległy deprecjacji w przedziale od 15 do 20 procent. Cały rynek kryptowalut spadł o ponad 20,1 mld USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Prawdopodobnie analitycy spędzą kilka następnych dni próbując ustalić, czy spadek był głównie oparty na danych technicznych, czy też przyczyniła się do tego sytuacja fundamentalna.

btc coinpaprika
coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here