Naga Marketsbitcoin-btc-pizzaW 2010 roku jeden z pierwszych użytkowników bitcoina napisał na forum dyskusyjnym, iż z chęcią zapłaciłby komuś tą młodą wówczas kryptowalutą za przygotowanie i wysłanie 2 pizz. Kilka dni od wystawienia ogłoszenia mężczyzna ten z dumą poinformował, że udało mu się dokonać wymiany. Na zakup ten przeznaczył wówczas 10 000 monet BTC o wartości kilkudziesięciu USD. Dziś suma ta warta jest kilkaset milionów USD!

Bitcoiny przeznaczone na pizze warte miliony USD

Ponad dekadę temu mało kto przypuszczał, że bitcoin zyska aż tak dużą popularność. Pierwsi użytkownicy tej kryptowaluty nie spodziewali się mocnego wzrostu jej ceny na przełomie kolejnych lat. Z tego też powodu wielu z nich nie przywiązywało dużej wagi do zgromadzonych przez siebie monet BTC.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2010 roku jeden z wczesnych posiadaczy bitcoinów zaoferował na forum dyskusyjnym, że chętnie zapłaci nimi za 2 pizze. Kilka dni po opublikowaniu swojego wpisu dumnie poinformował, iż transakcja się powiodła. Mężczyzna ten przeznaczył na zakup 10 000 monet BTC. Ich wartość wynosiła wtedy zaledwie kilkadziesiąt USD.

Przy aktualnym kursie najstarszej kryptowaluty powyżej 36 000 USD ta sama ilość bitcoinów warta jest ponad 360 milionów USD!

Transakcja, która zapisała się w historii

Choć wiele osób słysząc o zamianie 10 000 monet BTC na 2 pizze, łapie się za głowę, sam Laszlo Hanyecz nie żałuje swojej decyzji. W 2014 roku powrócił on na forum, by podkreślić, iż 4 lata wcześniej była to dla niego po prostu dobra okazja. Transakcja ta zapadła w pamięć entuzjastom kryptowalutowym do tego stopnia, że co roku 22 maja obchodzą oni tzw. Dzień Pizzy za Bitcoina. 

Ten wczesny użytkownik BTC postanowił dokonać podobnej wymiany również w 2018 roku. Przetestował wówczas sieć Lightning Network. Oczywiście ilość bitcoinów, które tym razem przeznaczył na pizze była o wiele mniejsza, wyniosła 0,00649 BTC. Przy aktualnym kursie najpopularniejszej kryptowaluty to ponad 200 USD. 

Autor poleca również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here