Naga MarketsBTC, Bitcoin, Polska, ComparicSilny popyt ze strony japońskich traderów spowodował, że w miniony weekend wartość Bitcoina po raz pierwszy w historii przekroczyła granicę $4 tysięcy dolarów za jedną monetę, dzięki czemu najpopularniejsza z kryptowalut jest coraz bliższa zwiększenia swojej wartości czterokrotnie w samym 2017 roku.


Rekordowy szczyt na pułapie 4 225,40 USD

Arkadiusz Józwiak w weekendowym spojrzeniu na kryptowaluty zaznaczał możliwość pokonania kolejnego kamienia milowego w postaci progu 4 tysięcy. Od prognozy nie minęło kilkanaście godzin i ruch w rzeczywistości się zrealizował. W samym tylko sierpniu Bitcoin wyceniany do dolara amerykańskiego zyskiwał około 40$, a łączna wartość rynkowa BTC w ostatnim tygodniu podniosła się o $10 miliardów do progu prawie $65 miliardów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Cryptocompare.com

Tak dynamiczną aprecjację zawdzięczać można przede wszystkim transakcjom z Kraju Kwitnącej Wiśni, które stanowiły niespełna 50% światowego obrotu w przeciągu weekendu. Coraz więcej osób doszukuje się w Bitcoinie bezpiecznej przystani podobnej do złota, której wartość wzrasta w okresie niepewności wywołanej na przykład napięciami geopolitycznymi.

Bitcoin nad pułapem 4 tysięcy USD. Źródło: Cryptocompare.com

Pomimo dynamicznego wzrostu BTC nadal nie potrafi odzyskać dominacji w uniwersum kryptowalut – łączna kapitalizacja najpopularniejszych z cyfrowych monet przesuwa się pod pułapem 50%:

Źródło: Coinmarketcap.com

Od strony technicznej jakiekolwiek korekty psychologicznego poziomu 4 tysięcy USD od góry (jako nowego wsparcia), mogą być okazją do kolejnych zakupów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here