Alfa Forex

Notowania Bitcoina w środę, 6 grudniA, pokonały kolejny psychologiczny, okrągły poziom na wysokości 12 tysięcy dolarów, pomimo pojawiających się pytań o realną wycenę kryptowaluty, obaw co do spadków ceny w momencie wprowadzenia kontraktów futures i ostrzeżeń przed bańką spekulacyjną.


Rekordowe szczyty i rekordowe wartości kapitalizacji

Już wczoraj wieczorem informowaliśmy, że notowania Bitcoina zbliżają się do granicy $12 tysięcy dolarów, która w końcu może zostać pokonana. Zgodnie z wyceną luksemburskiej giełdy Bitstamp, wartości jednego BTC przed godziną 08:00 wynosiła $12340,90, notując kilkuprocentowy wzrost w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin. Wcześniej, najstarsza z cyfrowych walut pokonywała również istotny próg łącznej kapitalizacji w wysokości $200 miliardów.

Wykres BTC/USD dzięki TradingView

Ruchy wzrostowe są pozytywną odpowiedzią rynku na zapowiedzi dwóch dużych amerykańskich giełd instrumentów pochodnych – CME oraz CBOE – dotyczące wprowadzenia kontraktów futures na na Bitcoina. Decyzja otworzy rynek przed inwestorami instytucjonalnymi oraz pozwoli zwiększyć płynność najstarszej z kryptowalut. Pojawiają się co prawda obawy, że fundusze hedgingowe wykorzystają ruch, aby obstawiać zakłady przeciwko Bitcoinowi, nie jest jednak pewne, czy krótkie pozycje na rynku futures przełożą się na realne spadki wyceny na światowych giełdach.

Łącza kapitalizacja rynku Bitcoina. Źródło: Coinmarketcap.com

Warto jednocześnie zauważyć, że w przypadku giełd koreańskich – Bithumb oraz Coinone i Korbit – cena w tym momencie pokonuje poziomy powyżej 14 tysięcy dolarów.

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here