Naga MarketsBitcoin pewnego dnia umrze na dobre, komentuje Peter Schiff
Peter Schiff

Uwaga inwestorów ponownie zwróciła się w kierunku rynku kryptowalut po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd milcząco zaakceptowała ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina. W reakcji na te doniesienia wycena najstarszej kryptowaluty sięgnęła okolic 67 000 USD, tworząc tym samym nowy, historyczny szczyt.

  • Wśród ekspertów rynkowych, którzy wystąpią podczas VI edycji XTB Investing MasterClass znajdzie się gość specjalny – Peter Schiff.
  • Zapisz się już teraz i nie przegap rozmowy z popularnym traderem oraz wykładów innych praktyków rynkowych!
  • Cała rozmowa dr Przemysława Kwietnia z Peterem Schiffem będzie tłumaczona na język polskiZłoto, Bitcoin czy Akcje? W co inwestować przy szalejącej inflacji i niepewnej sytuacji gospodarczej?

Amerykański ekonomista i prezes Euro Pacific Capital znany jest z tego, że przewidział nadejście kryzysu finansowego w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku, na ponad rok przed jego początkiem. Finansista kojarzony jest również ze swojej niechęci wobec kryptowalut, które często porównuje do piramidy finansowej. Jak postrzega coraz głębszą regulację rynku kryptowalut w Stanach Zjednoczonych?

– Regulacje być może będą gwoździem do trumny, czy ludzie to dostrzegą, czy nie. (…) główną zaletą Bitcoina było to, że nie był regulowany – stwierdził Schiff w rozmowie z Przemysławem Kwietniem, Głównym Ekonomistą Domu Maklerskiego X-Trade Brokers.

Tymczasem, amerykański ekonomista nadal utrzymuje swoje bycze nastawienie względem złota. Cenny metal jednak – jak na złość – nadal pozostaje w wyraźnej konsolidacji. Rosną natomiast wyceny indeksów giełdowych, a także  kryptowalut. Peter Schiff pozostaje jednak spokojny tłumacząc, że to właśnie złoto, nie Bitcoin, może być prawdziwym zabezpieczeniem przed wzrostem cen w gospodarce:

– W przeciwieństwie do złota – Bitcoin nie ma zastosowania, nie ma na niego popytu przemysłowego (…) nie ma żadnego końcowego użytkownika dla Bitcoina, tak jak jest użytkownik dla złota lub użytkownik dla pszenicy lub ropy czy jakiegokolwiek innego towaru. Więc Bitcoin nigdy nie może być zabezpieczeniem przed inflacją – to tylko bańka spekulacyjna – dodaje.

XTB Investing Masterclass Online już w piątek, 22 października!

VI edycja XTB Investing Masterclass – Największej Bezpłatnej Konferencji Online dla Inwestorów rozpocznie się już w ten piątek, 22 października. Na uczestników czekają aż dwa bloki tematyczne oraz 21 ekspertów rynkowych z solidną dawką wiedzy dla wszystkich – niezależnie od stażu czy stylu inwestowania. Wśród zaproszonych ekspertów znajdują się m.in.

  • Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC
  • dr hab. Krzysztof Piech – członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Dyrektor Centrum Technologii Blockchain
  • Wojciech Białek – ekonomista, główny analityk CDM Pekao w latach 2009 – 2018
  • Mieczysław Siudek – trader obecny na rynku od 23 lat.

Pełną agendę konferencji można znaleźć na stronie wydarzenia. Wirtualna forma XTB Investing Masterclass pozwala na udział z każdego miejsca na świecie, dlatego warto zarejestrować się już dziś.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here