Naga Marketspękająca moneta bitcoinNo i stało się! Po niemal trzech tygodniach względnego spokoju, Bitcoin odnotował niezwykle dynamiczny spadek, wskutek czego cena najstarszej z walut wirtualnych nie tylko pokonała horyzontalne wsparcie w rejonie 9400 USD, lecz na moment osunęła się nawet poniżej 8 tys. USD. Czy to trwała zmiana nastawienia rynku i deprecjacja ta będzie kontynuowana?


Cena BTC poniżej 8 tys. USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że wskutek wczorajszych, niezwykle dynamicznych spadków rynek pokonał dwa horyzontalne wsparcia (w rejonie 9400 USD i 8800 USD) i na moment osunął się nawet poniżej 8 tys. USD. W chwili obecnej za Bitcoina zapłacić trzeba natomiast niespełna 8500 USD.

W czysto technicznego punktu widzenia należałoby by przygotować się nawet na możliwość dalszej deprecjacji, dla której realnymi zasięgami wydają się okolice 7600 USD, bądź nawet 6800 USD.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, na notowaniach BTC pojawi się jakaś korekta wzrostowa. W tym przypadku, jej potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się okolice 9400 USD.

Cena BTC poniżej 8500 USD | Źródło: TradingView
Cena BTC poniżej 8500 USD | Źródło: TradingView

To jeszcze nie koniec spadków BTC

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że ogromne spadki na Bitcoinie to efekt paniki po wyłamania strefy wsparcia 9300-10000 USD:

– Pierwsze wyłamanie było bez znaczącego wolumenu, cena z łatwością pokonała pierwsze 1000 USD – to oznacza, że ani nie było dużej presji sprzedażowej ale również nie było zleceń broniących. Dopiero godzinę później (ok 21 czasu polskiego) do gry wszedł większy kapitał który zebrał panikę jaka wystąpiła po pierwszej reakcji. Nie myślę, że jest to koniec paniki, cena minimalna na wczorajszej sesji wyniosła 7995 (kontrakt terminowy) i ma duże szanse na ponowne testowanie tego poziomu lub nawet niżej. 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAB S.A. [ABE], Ultimate Games [ULG] – Gorące spółki dnia 25.09.2019
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Getin Holding – wyraźna poprawa wyników
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here