Naga MarketsbitcoinWczoraj brytyjska grupa prawodawców ostatecznie sklasyfikowała aktywa cyfrowe jako własność. Ten ruch umożliwia przedsiębiorstwom z tego rynku rozpoczęcie korzystania z tokenów opartych na blockchainie. Bitcoin stanie się nowym hitem inwestycyjnym w Zjednoczonym Królestwie?

Podczas gdy Stany Zjednoczone wciąż nie potrafią ostatecznie uregulować rynku kryptowalut, Wielka Brytania zrobiła wielki krok naprzód w tej sprawie. Jej władze sklasyfikowały aktywa kryptograficzne jako własność. Panel pod przewodnictwem starszego sędziego Sądu Najwyższego, Sir Geoffreya Vosa, wydał w poniedziałek oświadczenie, które rozwiązuje wszelkie problemy dot. niepewności związanej z regulacją aktywów kryptograficznych i leżącej u ich podstaw technologii.

Bitcoin, blockchain i większa przejrzystość prawna

Według mediów konsultacje społeczne miały na celu zapewnienie inwestorom większej przejrzystości w sprawie definicji walut cyfrowych. Teraz rozwianie wątpliwości prawnych zapewni niezawodne podstawy do rozwoju rynku.

W oświadczeniu stwierdzono ponadto, że aktywa kryptograficzne „mają wszystkie cechy własności”, co daje im podobną sytuację prawną, co każdej innej formy własności. Dodano, że “niematerialność, uwierzytelnianie kryptograficzne, korzystanie z rozproszonej księgi transakcji, decentralizacja, działanie na zasadzie konsensusu” nie dyskwalifikują tokenów i kryptowalut jako własności.

Taka interpretacja może zapewnić teraz strategiczną przewagę startupom z rynku blockchaina działającym w Wielkiej Brytanii.

Przełom

Dyrektor inicjatywy Lawtech Delivery Panel, Jenifer Swallow skomentowała sprawę:

“Wspaniale jest widzieć, jak dostosowano nasz system prawny do [rynku] szybko zmieniających się technologii, o czym świadczy to przełomowe oświadczenie prawne.”

Dalej twierdziła, że ​​światowy rynek inteligentnych kontraktów ma osiągnąć do 2023 r. wartość 300 mln USD, a Światowe Forum Ekonomiczne przewiduje, że do 2027 r. 10 proc. światowego PKB będzie przechowywane na blockchainie.

Z kolei prawniczka Christina Blacklaws jest równie entuzjastycznie nastawiona w kwestii nowej klasyfikacji aktywów kryptograficznych:

“Wspaniale jest widzieć, że prawo angielskie i walijskie nie ma problemu z przyjęciem nowej technologii – uznaniem zasobów kryptograficznych za zbywalną własność i inteligentnych umów jako wykonalnych.”

To wielki krok dla rynku kryptowalut na świecie. Podczas gdy Stany Zjednoczone wciąż nie potrafią uregulować tej przestrzeni, Chiny, a teraz też Wielka Brytania, przygotowują się do pełnej regulacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here