Naga MarketsBitcoin otarł się o historyczne maksima. Cenie BTC zabrakło 224 dolarówW trakcie wtorkowej sesji bitcoin umacniał się o ponad 4% i zamykał powyżej poziomu 19 tysięcy dolarów. W kluczowym momencie sesji cena BTC testowała jednak poziom o kilkaset dolarów wyższy, a mianowicie 19 442,13 dol., najwyższy od grudnia 2017 roku i zaledwie o 224 dolary niższy od dotychczasowych, historycznych maksimów, wyznaczanych niemal 3 lata temu (poziom 19 666 dol.) W środę najstarsza z kryptowalut nieznacznie koryguje i spada ponownie poniżej okrągłego, psychologicznego poziomu.

  • Do najwyższego zamknięcia sesji w historii bitcoinowi zabrakło natomiast tylko kilkudziesięciu dolarów.
  • Kurs BTC kończył wtorek na giełdzie Bitstamp na wysokości poziomu 19 160,85 dol., a 16 grudnia 2017 roku zamknięcie miało miejsce na poziomie 19 187,78 dol.
  • Łączna kapitalizacja rynkowa bitcoina jest obecnie najwyższą w historii i przekracza 351 miliardów dol.

Bitcoin o włos od nowych rekordów. Czy te padną jeszcze w tym tygodniu?

Splot wielu pozytywnych czynników spowodował, że rynek kryptowalut w ostatnich tygodniach cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Po pierwsze wpłynęła na to instytucjonalna adopcja, której liderem w tym momencie jest PayPal wdrażający obsługę kryptowalut wśród grupy ponad 300 milionów swoich użytkowników. Dodać należy do tego wzrost rynkowego apetytu na ryzyko, który napędza rosnącą wycenę amerykańskich indeksów giełdowych, w tym S&P 500 skorelowanego ostatnio z bitcoinem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynek pozytywnie wpływają również informacje o szczepionkach na koronawirusa autorstwa trzech różnych firm, zbliżające się przejęcie fotela prezydenckiego w USA przez Joe Bidena oraz poprawiające się dane gospodarcze w różnych częściach świata. W efekcie, kurs BTC w tym miesiącu rośnie o niemal 40%, co jest najlepszym wynikiem od maja ubiegłego roku.

Bitcoinowi zabrakło zaledwie jednego kroku, aby rozrysować nowe maksima lub zamknąć się na najwyższych poziomach w historii. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC ostatecznie z rekordem. Najwyższa kapitalizacja w historii

Chociaż bitcoin nie osiągnął jeszcze nowego ATH, to historyczne maksima rozrysowała jego łączna rynkowa kapitalizacja, która w środę pokonuje poziom 351 miliardów dolarów. Do tej pory rekord plasował się na poziomie 320 miliardów i był ustanowiony pod koniec grudnia 2017 roku, kiedy bitcoin kosztował niemal 20 tysięcy dolarów. Teraz, gdy w obiegu znajduje się więcej BTC, rekordową kapitalizację udało się osiągnąć bez nowego ATH.

Kapitalizacja rynku bitcoina na historycznych maksimach. Źródło: Coingecko.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPozbud T&R miał wstępnie 22,67 mln zł zysku netto w I-III kw. 2020 r.
Następny artykułBitcan ogłasza wyniki współpracy z Nethone
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here