Naga MarketsBitcoin otarł się o 65 tys. dol. Kurs BTC w górę po debiucie Coinbase na Wall StreetW trakcie środowej sesji notowania bitcoina (BTC) testowały poziom 64 895,22 dol., pogłębiając historyczne maksima w reakcji na debiut giełdy kryptowalutowej Coinbase na Wall Street. Ostatecznie najstarsze cyfrowe aktywo kończyło dzień ze stratą 0,9% i w momencie pisania tego artykułu kosztuje niespełna 63 tys. dol.

  • Notowania giełdy Coinbase traciły pierwszego dnia notowań niespełna 14%, inwestorzy zakładali jednak taki scenariusz
  • Na szerokim rynku kryptowalut pomimo korekty bitcoina cały czas rośnie ether (ETH), ponownie rysując historyczne maksima
  • Mocniejszą korektę w perspektywie ostatnich 24 godzin notowały natomiast XRP oraz Binance Coin (BNB) tracąc kolejno 8,4% oraz 5,7%

Coinbase zadebiutował na Wall Street. Zakończył pierwszy dzień spadkami

Akcje Coinbase rozpoczynały notowania dopiero późnym popołudniem w okolicach poziomu 381 dol. za jedną akcję. Dzienne maksimum zostało rozrysowane na wysokości poziomu 428,94 dol., ostatecznie pierwszy dzień zamykał się natomiast przy poziomie 328,28 dol., co dało firmie kapitalizację rynkową w wysokości 65,39 mld dol., czyli mniej więcej tyle samo, ile wart jest właściciel nowojorskiej giełdy Intercontinental Exchange Inc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po miesiącach przygotowań i spekulacji, Coinbase (COIN) wszedł na giełdę Nasdaq i w prawdziwym stylu kryptowalutowym zanotował bardzo zmienny dzień otwarcia, co mogło mieć wpływ na szeroki rynek cyfrowych aktywów. Cena referencyjna COIN wynosiła początkowo 250 dolarów, więc pomimo kilkunastoprocentowych spadków utrzymała się zdecydowanie powyżej tej wyceny.

Zazwyczaj akcje są dość zmienne w pierwszym dniu handlu i COIN nie jest wyjątkiem od tej tendencji. Dlatego też sukces premiery i siła Coinbase jako firmy nie powinna być czysto związana z tym, jak COIN zakończył pierwszy dzień notowań.

Coinbase po pierwszym dniu notowań. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin z nowym ATH i skromnym spadkiem

Najstarsza kryptowalutą w oczekiwaniu na debiut giełdowy Coinbase w tym tygodniu rysowała nowe historyczne maksima (ATH) dwa dni z rzędu. Najpierw we wtorek testując poziom 63 769 dol., aby następnie w środę podejść w okolice 64 895,22 dol. na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, niemal ocierając się o pułap 65 tys.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Ostatecznie po pierwszych godzinach notowań COIN na Nasdaq cena bitcoina nieznacznie spadała, kończąc dzień poniżej poziomu 63 tys. dol. i w jego okolicach otwierała się również w czwartek pozostając jak na razie mało zmienna.

Wzrostów nie przerywa natomiast ether, który kolejny dzień z rzędu ustanawia nowe rekordy i w czwartek podchodził pod poziom 2478,96 dol. Od poziomu około 2 dol. mocniej oddalił się natomiast XRP, token sieci Ripple, który spada w czwartek do poziomu 1,70 dol. (dołek sesyjny).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs 2020 | kurs sp500 | w jakie akcje warto inwestować 2020 | de30 dax | złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here