Naga MarketsHaker infekujący sprzętW ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. oszuści zarobili około 24 mln USD w bitcoinach. To nowe doniesienia Whale Alert.

  • Whale Alert wylicza, że skala oszustw na rynku BTC rośnie. 
  • Hakerzy zarobili dzięki scamom aż 24 mln USD w samym pierwszym półroczu tego roku.

Bitcoin i oszuści: jak zarobić miliony USD

Oszustwa polegały na akcja rozdających “prezenty” (coś w stylu: wyślij nam 1 BTC, a wyślemy 2), budowaniu fałszywych giełd, organizacji fałszywych ICO, odzyskiwaniu bitcoinów, schematach Ponzi’ego czy kradzieżach za pomocą złośliwego oprogramowania.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich czterech lat oszuści (z wyłączeniem programów Ponzi’ego) ukradli w ten sposób bitcoiny o wartości 38 milionów dolarów, z czego 24 miliony dolarów w samej pierwszej połowie tego roku.

Whale Alert zauważył, że „najskuteczniejsze oszustwa” przyniosły złodziejom ponad 130 000 USD w ciągu jednego dnia przy użyciu tylko jednej strony internetowej, adresu BTC i reklam na YouTube. W ramach takie jednego scamu udało im się zarobić ponad 1,5 miliona dolarów w ciągu sześciu miesięcy, promując do tego fałszywą giełdę z amatorską witryną www pełną błędów ortograficznych.

Przyszłość scamów

Według Whale Alert to tylko kwestia czasu, kiedy rynek scamów w pełni się sprofesjonalizuje i zacznie korzystać z o wiele bardziej wyrafinowanych metod kradzieży. Myśli nawet o deepfake’ach.

Zmiana metody oraz wzrost jakości i skali [procederu] sugeruje, że [dziś] całe profesjonalne zespoły stoją za niektórymi z najbardziej udanych [scamów] i to tylko kwestia czasu, zanim zaczną stosować deepfakes, technikę, która z pewnością zrewolucjonizuje rynek oszustw – tłumaczy.

Dodaje, że dziś jest już “najwyższy czas na to, abyśmy działali jako społeczność” i walczyli o dobrą reputację rynku kryptowalut i technologii blockchain.

Do dziś największą piramidą finansową na rynku kryptowalut pozostaje OneCoin, przed którą ostrzegało u nas np. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Dzwonil dzis |Pan kolejny raz nr 506249144 ze mam do odebrania 31000 …mowie nie zakladalem konta..owszem na sprawdzenie..demo a on mi powiedzial ze firma zainwestowala za mnie..i mam kase i zeby wyplacic..uruchom program anyDesc..i zaloguj sie na konto..swoje bo KNF..sprawdza..pewnie ze nie jestem idiota…to joz 3 pan dzwonil ze jest z Warszawy…ze nie wie z Jakiej dzielnicy..bo jest z Krakowa to ten sam osobnik co 1 tydz. temu..tylko NUMER tel INNY jak chcialem zadzwonic to numer zablokowany ..NACIAGACZE CI WMAWIAJA programem ANYDesk mozna starowac przez internet twoim systemem pisac logowac sie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here