Naga MarketsHaker infekujący sprzętW ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 r. oszuści zarobili około 24 mln USD w bitcoinach. To nowe doniesienia Whale Alert.

  • Whale Alert wylicza, że skala oszustw na rynku BTC rośnie. 
  • Hakerzy zarobili dzięki scamom aż 24 mln USD w samym pierwszym półroczu tego roku.

Bitcoin i oszuści: jak zarobić miliony USD

Oszustwa polegały na akcja rozdających “prezenty” (coś w stylu: wyślij nam 1 BTC, a wyślemy 2), budowaniu fałszywych giełd, organizacji fałszywych ICO, odzyskiwaniu bitcoinów, schematach Ponzi’ego czy kradzieżach za pomocą złośliwego oprogramowania.

W ciągu ostatnich czterech lat oszuści (z wyłączeniem programów Ponzi’ego) ukradli w ten sposób bitcoiny o wartości 38 milionów dolarów, z czego 24 miliony dolarów w samej pierwszej połowie tego roku.

Whale Alert zauważył, że „najskuteczniejsze oszustwa” przyniosły złodziejom ponad 130 000 USD w ciągu jednego dnia przy użyciu tylko jednej strony internetowej, adresu BTC i reklam na YouTube. W ramach takie jednego scamu udało im się zarobić ponad 1,5 miliona dolarów w ciągu sześciu miesięcy, promując do tego fałszywą giełdę z amatorską witryną www pełną błędów ortograficznych.

Przyszłość scamów

Według Whale Alert to tylko kwestia czasu, kiedy rynek scamów w pełni się sprofesjonalizuje i zacznie korzystać z o wiele bardziej wyrafinowanych metod kradzieży. Myśli nawet o deepfake’ach.

Zmiana metody oraz wzrost jakości i skali [procederu] sugeruje, że [dziś] całe profesjonalne zespoły stoją za niektórymi z najbardziej udanych [scamów] i to tylko kwestia czasu, zanim zaczną stosować deepfakes, technikę, która z pewnością zrewolucjonizuje rynek oszustw – tłumaczy.

Dodaje, że dziś jest już “najwyższy czas na to, abyśmy działali jako społeczność” i walczyli o dobrą reputację rynku kryptowalut i technologii blockchain.

Do dziś największą piramidą finansową na rynku kryptowalut pozostaje OneCoin, przed którą ostrzegało u nas np. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here