Naga MarketsBitcoiin spadaNotowania Bitcoina nie mogą zaliczyć mijającego tygodnia do udanych. Wskutek trwających od poniedziałku spadków, cena BTC osunęła się bowiem z ponad 11 500 USD aż poniżej 9 500 USD w dniu wczorajszym, pokonując tym samym lokalne wsparcie w wysokości 11 tys. USD i docierając do kolejnego w rejonie 9 400 USD.


Bitcoin osunął się o ponad 23%

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków, cena najstarszej z kryptowalut osunęła się o ponad 23% z 12 325 USD do zaledwie 9 467 USD. To właśnie w okolicy 9 400 USD w dniu wczorajszym pojawiła się większa reakcja popytowa, wskutek której powstała pro-wzrostowa świeca pin-bar sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Gdyby tak się tylko stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 11 tys. USD.

Cena BTC osunęła się o 23,18%

Altcoiny idą w ślad za BTC

Analizując obecną sytuację na notowaniach całego rynku cyfrowych aktywów zauważymy, że na przestrzeni ostatnich 7 dni, niemal wszystkie projekty traciły na wartości. Spośród 100 największych pod względem kapitalizacji kryptowalut zyskiwało bowiem jedynie 12, z czego w przypadku 8 z nich, wzrosty te nie przekroczyły nawet 3%.

Zmienność rynku kryptowlaut
Zmienność rynku kryptowlaut

Zdecydowanie lepiej wygląda 24-godzinowa zmienność. W tym przypadku wzrosty dostrzec można na aż 84 spośród 100 największych kryptowalut. Okazuje się więc, że cały rynek dość znacząco skorelowany jest w dalszym ciągu z notowaniami Bitcoina, którego wzrosty bądź spadki w znacznym stopniu determinują kierunek ruchu cen Altcoinów.

Ethereum testuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że wskutek ostatnich spadków, jego cena osunęła się aż w okolice 180 USD, gdzie w trakcie czwartkowej sesji pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Mimo to, piątkowy poranek znów przynosi ze sobą spadki cen ETH. Jeżeli zatem obecnie testowanie wsparcie zostanie jednak pokonane, należałoby się przygotować nawet na możliwość ponownego przetestowania okolic 83 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka utrzymuje się powyżej 4 złotych, CHFPLN kontynuuje wzrosty
Następny artykułJak wybrać odpowiedni styl tradingu dla siebie? Dowiedz się podczas Kongresu Inwestycyjnego ROYAL
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here