Naga MarketsWładimir Putin nie należy do największych sympatyków rynku kryptowalut

W momencie gdy wycena Bitcoina wynosi około 9 tysięcy dolarów, przekracza on wielkość rosyjskiej bazy monetarnej i gdyby zakwalifikować go do grona tradycyjnych walut, byłby obecnie ósmym największym środkiem płatniczym na świecie. Pod względem ilości pieniądza znajdującego się w obiegu w zestawieniu przoduje Japonia (prowadząca silnie dostosowawczą politykę pieniężną), Chiny, strefa euro oraz Stany Zjednoczone.


Bitcoin wyprzedza szereg krajów rozwiniętych

Baza monetarna danego kraju jest miarę gotówki znajdującej się w obiegu lub przechowywanej w depozytach komercyjnych w banku centralnym (bez uwzględnienia rezerw złota). Chociaż Stany Zjednoczone są jedną z największych światowych gospodarek, to w obliczu długu wynoszącego 25 bilionów dolarów, USA plasuje się dopiero na czwartym miejscu za gospodarkami azjatyckimi oraz strefą euro.

Bitcoin 8 walutą świata pod względem bazy monetarnej

Czemu w zestawieniu zabrakło tak bogatych państw jak na przykład Arabia Saudyjska? Jak tłumaczy Crypto Voices, instytucja odpowiedzialna za przygotowanie wykresu, wiele krajów arabskich posiada waluty powiązane z USD lub EUR, więc ich bazowym pieniądzem jest właśnie jeden ze wspomnianych.

W tym momencie baza monetarna Bitcoina jest większa niż Rosji, Korei Południowej, Kanady, czy też Norwegii. Biorąc pod uwagę fakt rosnącego zainteresowania kryptowalutami wśród inwestorów instytucjonalnych oraz detalicznych, jej wartość może ciągle piąć się w górę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here