Naga Markets

pękająca moneta bitcoinUpadek FTX sprawił, że notowania Bitcoina runęły poniżej 16 tysięcy dolarów. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że coraz więcej osób zaczyna wskazywać, iż obecne poziomy cenowe BTC są na tyle atrakcyjne, że warto rozważyć zakup tej kryptowaluty. Są jednak i tacy, którzy prognozują dalszą deprecjację najstarszej z walut wirtualnych.

Bitcoin spadł o ponad 77 proc. 

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że upadek FTX, trzeciej największej giełdy kryptowalut na świecie, która złożyła wniosek o upadłość w związku z doniesieniami, że wykorzystała fundusze klientów do wspierania powiązanego funduszu hedgingowego założonego przez ówczesnego dyrektora generalnego FTX Sama Bankmana-Frieda sprawił, iż na przestrzeni ostatnich dni Bitcoin spadł poniżej 16 tysięcy dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od roku deprecjacji do przeszło 77 proc.

Bitcoin spadnie do 12 tys. USD

Thomas Peterffy, prezes i założyciel Interactive Brokers Group jest jednak zszokowany, iż deprecjacja ta nie była większa, w związku z czym wciąż cierpliwie czeka na dalsze spadki Bitcoina.

– Jestem zaskoczony, że w tym skandalu nie spadł tak bardzo – przyznał Peterffy w poniedziałkowym wywiadzie dla MarketWatch, dodając, że cierpliwie czeka na dalszy, gwałtowny spadek bitcoina z obecnego poziomu około 16 tysięcy dolarów do około 12 tysięcy dolarów.

– Może pójdzie niżej… osobiście spodziewałem się, że dojdzie do 12 tysięcy dolarów – wskazał.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Prognoza Peterffy’ego, że bitcoin pogłębi swój obecny spadek o kolejne 25 proc., zdaje się przeczyć jego skądinąd optymistycznemu spojrzeniu na rynek kryptowalut. Przyznał on bowiem, że skupował Bitcoiny przez ostatnie cztery lata, ale odmówił podania, ile ich obecnie posiada.

– Są ludzie, którzy posiadają go na długi czas (…) i tak jak ja, kupiłem swoje (Bitcoiny – red.) około cztery lata temu – wskazał.

XTB

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Interactive Brokers wprowadził handel kryptowalutami na swojej platformie około rok temu, ale nie przejmuje opieki nad aktywami. Odbywa się to bowiem za pośrednictwem Paxos Trust Co.

S&P 500 spadnie o 20%

Jeśli chodzi o tradycyjne rynki, Peterffy przyznał, że nadal “oczekuje spadku S&P 500 o kolejne 20 proc. w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy”. W jego ocenie, indeks “osiągnie dno na poziomie 3000 punktów”, ponieważ inwestorzy pogodzili się ze słabszymi zyskami korporacyjnymi, do czego przyczynią się wyższe stopy procentowe i inflacja.

– Nie sądzę, że inflacja spadnie w pobliże miejsca, w którym chce tego Fed – powiedział Peterffy w rozmowie z MarketWatch, odnosząc się do dążenia banku centralnego do utrzymania inflacji na poziomie uważanym za zdrowy dla gospodarki, czyli na poziomie 2 proc.

– Z pewnością nie kupowałbym na obecnych poziomach, moim zdaniem – dodał.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAlibaba i Tencent w górę po optymistycznych danych o sprzedaży detalicznej w Chinach!
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Inflacja w Polsce szaleje! Trwa zamieszanie na rynku kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here