Naga MarketsBitcoin BTCZałożyciel DataDash i analityk kryptowalut Nicholas Merten twierdzi, że Bitcoin (BTC) jest obecnie we wczesnym etapie długoterminowego cyklu byka. W jego ocenie kolejnym przystankiem dla najpopularniejszej wirtualnej waluty będzie poziom 30 000 USD. Tymczasem BTC wzrasta czwartą sesję z rzędu docierając w okolice poziomu 12 000 USD.

  • Korekta BTC, która rozpoczęła się w połowie sierpnia, już się zakończyła
  • Po osiągnięciu lokalnego dna, Bitcoin uda się w powolną podróż w górę, podkreśla Merten
  • Cykl wzrostowy został rozpoczęty. Niebo jest limitem?

Bitcoin zdołał utrzymać się powyżej poziomu 10 000 USD

W swoim najnowszym filmie na kanale YouTube, Merten powiedział, że korekta BTC, która rozpoczęła się w połowie sierpnia, już się zakończyła, ponieważ Bitcoin zdołał utrzymać się powyżej psychologicznego poziomu 10000 USD.

Naprawdę myślę, że kurs znalazł dno w tych okolicach, mamy wyższy dołek tutaj, co wspiera scenariusz wzrostowy. Notowania utrzymały linię wsparcia, jednocześnie przebijając lokalną linię oporu – oznajmił ekspert.

Merten wierzy, że po osiągnięciu lokalnego dna, Bitcoin uda się w powolną podróż w górę, podczas której wiodąca kryptowaluta zamieni kolejne opory we wsparcia, choć może zająć to trochę czasu.

Zgodnie z analizą Mertena, Bitcoin jest gotowy do wyrysowania nowego rekordowego poziomu co najmniej w okolicach 30 000 USD przed końcem 2021 roku.

W najbliższym czasie przebijemy lokalny szczyt z sierpnia w okolicach 12 500 USD, a kurs powinien skierować się w stronę ponownego testu 14 000 USD – dodał.

W ocenie eksperta przebicie szczytów z czerwca 2019 r. na poziomie 14000 USD otworzy drogę do 17 000 USD. To z kolei umożliwi test historycznego szczytu w okolicach 20 000 USD, a następnie strefy 22 000 – 23 000 USD.

Po przebiciu tej strefy oporu „niebo jest limitem”. Cykl wzrostowy został rozpoczęty – podkreśla Merten.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania złota tuż powyżej poziomu 1900 USD za uncję
Następny artykułKurs euro (EUR/PLN) nadal pozostaje blisko 4,6
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here