Naga Markets

Kiedy spółka MicroStrategy zaczęła hurtowo kupować Bitcoiny (BTC) latem 2020 roku, dyrektor generalny Michael Saylor stwierdził wtedy, że dzieje się tak, ponieważ inflacja sprawi, iż gotówka stanie się bezwartościowa. Jednak silna bessa w 2022 roku sprawiła, że stos kryptowalut, który jego firma zgromadziła od tego czasu, jest wart aż o 3,4 miliarda dolarów mniej pod koniec drugiego kwartału niż w poprzednim roku. Kurs BTC/USD spada ósmą sesję z rzędu poniżej 19 000 USD.

  • Pod koniec pierwszego kwartału zapas Bitcoinów MicroStrategy był wart około 5,9 miliarda dolarów
  • 30 czerwca ten sam stos monet był wart około 2,45 miliarda dolarów, czyli o 58% mniej niż zaledwie trzy miesiące temu
  • W szczytowym momencie załamania się rynku kryptowalut MicroStrategy kupiło kolejne 480 Bitcoinów o wartości około 10 milionów dolarów między 3 maja, a 28 czerwca
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Microstrategy posiada około 129 699 Bitcoinów po średniej cenie 30 665 USD

Firma MicroStrategy prawdopodobnie będzie musiała wykazać znaczne odpisy z tytułu utraty wartości, gdy przedstawi wyniki za drugi kwartał. Dla akcjonariuszy to bez wątpienia trudny czas – akcje spadły o 66% w kwartale kończącym się w czwartek, przewyższając 59% spadek Bitcoina.Saylor bagatelizował wszelkie obawy, trzymając się strategii i powiększając swoje wirtualne aktywa w zeszłym kwartale, gdy Bitcoin doświadczył największego spadku cen od ponad dekady. MicroStrategy zauważyło pod koniec czerwca, że ​​w nadchodzącym kwartale przedstawi wyniki w normalnej formie, mimo że organy regulacyjne Wall Street zazwyczaj wymagają od firm zgłaszania dużych strat znacznie wcześniej.

Pod koniec pierwszego kwartału zapas Bitcoinów MicroStrategy był wart około 5,9 miliarda dolarów.​​30 czerwca Bitcoin kosztował około 18 900 dolarów, co sprawiło, że ten sam stos monet – w tym kilka drobnych zakupów ogłoszonych pod koniec czerwca – był wart około 2,45 miliarda dolarów, czyli o 58% mniej niż zaledwie trzy miesiące temu.

Chcąc utrzymać przy życiu naszą strategię, staramy się pozyskać i trzymać Bitcoiny w długim terminie. Postrzegamy nasze zasoby BTC jako długoterminowe i obecnie nie planujemy angażować się w ich sprzedaż – powiedział Phong Le, prezes i dyrektor finansowy MicroStrategy, podczas telekonferencji 3 maja.

Interior capital

W szczytowym momencie załamania się rynku kryptowalut MicroStrategy kupiło kolejne 480 Bitcoinów o wartości około 10 milionów dolarów między 3 maja, a 28 czerwca, po około 20 817 dolarów każdy, zgodnie z wnioskiem złożonym w środę w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Firma z siedzibą w Tysons Corner w stanie Wirginia posiada około 129 699 Bitcoinów zakupionych po średniej cenie około 30 665 dolarów za sztukę, co daje łączną cenę zakupu około 3,98 miliarda dolarów, zgodnie z formularzem 8-K złożonym w środę.

NED

Bitcoin osiągnie 95 000 USD do końca 2024 r.

Mimo trwającej bessy niektórzy zwolennicy aktywów cyfrowych wydają się nie przejmować niedawnym spadkiem cen w dłuższej perspektywie, a także zgadzają się ze strategią Saylora.

Jeśli spojrzysz na naszą cenę docelową dla MicroStrategy, opiera się ona prognozie ceny Bitcoina, która osiągnie 95 000 USD do końca 2024 r. Szczerze mówiąc, od teraz do 2024 roku może się wydarzyć strasznie wiele – stwierdził Mark Palmer, szef działu badań nad aktywami cyfrowymi w BTIG, który ma rekomendację kupna na akcje MicroStrategy, z ceną docelową 950 USD.

Akcje MicroStrategy zakończyły drugi kwartał na poziomie 164,30 USD. Aktywa giełdowe wzrosły aż do 1,272,94 USD w lutym 2021 r. Pod koniec lipca 2020 r. kurs wynosił123,92 USD, tuż przed tym, jak Saylor zaczął kupować Bitcoiny.

Będzie tylko 21 milionów Bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte, ponieważ istnieje ograniczona podaż BTC. Oznacza to, że cena Bitcoina będzie napędzana głównie przez popyt w kolejnych latach – podsumował Palmer.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here