Naga MarketsPierwszy kryptowalutowy fundusz inwestycyjny, Pantera Capital obchodzi w tym miesiącu pięciolecie istnienia. Dzięki temu, że jego COE, Dan Morehead przewidział sukces BTC już w 2013 roku, firma generuje dziś znaczące stopy zwrotu z inwestycji. Sam Morehead uważa natomiast, że kupno BTC jest jak kupno złota w 1000 r. p.n.e. gdyż 99% bogactwa finansowego musi jeszcze zająć się tą kwestią.


Pantera Capital z siedzibą w Kalifornii zainwestowała ponad 65 milionów dolarów zarówno w projekty typu blockchain, jak i w same kryptowaluty. Jej portfel obejmuje inwestycje w Augur, BitPesa, OmiseGo, Veem, Polychain Capital i oczywiście w Bitcoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Morehead’a, po pięciu latach istnienia funduszu zwrot z inwestycji po odjęciu opłat i kosztów wynosi 10 136,15%.

Bitcoin osiągnie 67 500 USD w 2019 roku

Pantera Capital podzieliła się także swoimi przewidywaniami dotyczącymi przyszłej wyceny cyfrowego złota. Projekcja ta zakłada, że bitcoin do końca 2018 r. osiągnie wycenę na poziomie 21 000 USD, a do końca 2019 r. – 67 500 USD. Założenia te pochodzą z analizy linii trendu ceny BTC od lipca 2010 roku.

Źródło: Pantera Capital

Myślę, że jest 50% szans zastąpienia obecnego systemu płatności przez kryptowaluty. Jeśli planujesz zainwestować więcej w BTC, to moim zdaniem lepiej “teraz” niż “później” – czytamy na oficjalnym blogu Pantera Capital.

Zobacz także: Zaledwie 2% amerykańskich inwestorów posiada BTC

Fundusz koncentruje się na inwestycjach, mających na celu rozwiązanie niektórych z wyzwań, przed którymi stoi technologia blockchain, w tym skalowalność i niestabilność cen. Niedawno zainwestował w PolkaDot i Basis, jednocześnie angażując się w platformę Augur i przeglądarkę internetową Brave.

Fundusz konkuruje z inwestorami venture capital: Digital Currency Group z zainwestowanymi 78 mln USD oraz Blockchain Capital z dotychczas zainwestowanymi 71 mln USD. Wszystkie trzy firmy inwestują agresywnie w nowe projekty.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułmBank: silny polski złoty
Następny artykułPKP Cargo podało wstępne wyniki – 90 mln zł zysku w pierwszej połowie 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here