Naga Marketsbitcoin płonieBitcoin (BTC) prawdopodobnie osiągnie 60 000 USD w 2021 r. w związku z rosnącą popularnością w głównym nurcie, uważa analityk z Investing.com. Aż 63% z 800 respondentów w Wielkiej Brytanii planuje kupić najpopularniejszą kryptowalutę w 2021 roku, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez portal inwestycyjny. BTC spada w czwartek popołudniu oscylując poniżej poziomu 37 000 USD.

  • Aż 63% z 800 respondentów w Wielkiej Brytanii planuje kupić BTC w tym roku
  • Wzrost BTC będzie napędzany wsparciem inwestorów instytucjonalnych w połączeniu z napływem taniego pieniądza
  • Istnieje wiele obaw dotyczących zmieniającego się otoczenia regulacyjnego

Bitcoin: wśród inwestorów nadal obowiązuje strategia HODL

Jesse Cohen, starszy analityk finansowy w Investing.com, prognozuje, że bitcoin prawdopodobnie osiągnie poziom 60 000 USD w pierwszej połowie 2021 roku. Według Cohena wzrost BTC w 2021 r. będzie napędzany wsparciem inwestorów instytucjonalnych w połączeniu z „napływem ultra-tanich pieniędzy do globalnego systemu finansowego” przez globalne banki centralne, takie jak Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po rekordowym roku 2020, w którym odnotowano wzrost o ponad 300%, wydaje się, że bitcoin pozostanie silny w 2021 r., Gdy więcej detalicznych – i znanych nabywców instytucjonalnych – wejdzie na rynek […].nadal obowiązuje strategia HODL […] Początkujący inwestorzy lokują swój kapitał w wiele aktywów postrzeganych jako ryzykowne, w tym bitcoina – napisał Cohen.

Uwagi Cohena są powiązane z niedawną ankietą przeprowadzoną na Investing.com dotyczącą kryptowalut, według której 63% respondentów w Wielkiej Brytanii planuje zakup BTC w 2021 r. Ponad 60% z 800 respondentów stwierdziło również, że uważa, iż bitcoin wzrośnie powyżej 60 000 USD w 2021 roku.

Pomimo rosnącego zaufania do wzrostu ceny najpopularniejszej kryptowaluty w 2021 r., istnieje wiele obaw dotyczących zmieniającego się otoczenia regulacyjnego. Analityk jest szczególnie zaniepokojony wpływem nowej administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak wynika z badania, większość brytyjskich respondentów wskazuje nowe ograniczenia regulacyjne jako największe zagrożenie dla BTC w 2021 roku.

Gdy Bitcoin wejdzie do głównego nurtu i zwróci na siebie większą uwagę, prawdopodobnie przyciągnie dalszą kontrolę ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji – napisał Cohen.

Prognoza Cohena nie jest bynajmniej najwyższa dla bitcoina w tym roku. Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, jest przekonany, że BTC osiągnie poziom 115 000 USD do sierpnia 2021 r. Na początku stycznia Catherine Coley, CEO Binance prognozowała, że ​​bitcoin może osiągnąć 100 000 USD do końca roku. Z kolei PlanB uważa, że do grudnia 2021 r. wartość najpopularniejszej kryptowaluty powinna wynosić od 100 000 do aż 288 000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) koryguje w czwartek popołudniu

Notowania BTC/USD oscylują w czwartek poniżej poziomu 37 000 USD. Po dotarciu do zeszłotygodniowego oporu 38 620 USD kupujący wyraźnie się wycofali, a rynkowa podaż doprowadziła do spadku niemal 3-procentowego. Dalszy wzrost w kolejnych sesjach powinien doprowadzić do ponownego testu historycznego szczytu 42 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 34 888 USD, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku głównej strony wsparcia 27 700 – 30 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here