Naga Markets
Peter-Brandt-bitcoin
Peter Brandt. Źródło: YouTube/Factor Trading Support

W najnowszym tweecie weteran tradingu Peter Brandt podzielił się optymistycznymi poglądami na temat Bitcoina w odpowiedzi na niedawną akcję cenową. Podczas gdy Brandt ostrzega, że nikt nie wie, co zrobi rynek, analityk udostępniając swój tygodniowy i miesięczny wykres wskazał, że BTC potencjalnie tworzy odwrócony wzór głowy z ramionami oczekując wzrostu do 25 000 USD w krótkim okresie. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta we wtorek powyżej 21 000 USD osiągając najwyższy poziom od połowy września.

Bitcoin: Brandt nie jest jedynym analitykiem, który opowiada się za byczym scenariuszem

W krótkim horyzoncie czasowym doświadczony trader prognozuje wzrost do około 25 000 USD, zanim cena aktywa doświadczy korekty, aby ponownie przetestować linię szyi, by dokończyć formację. Warto zauważyć, że Brandt umieszcza wsparcie szyi na poziomie około 18 387,5 USD.W dłuższej perspektywie ekspert prognozuje, że główne wirtualne aktywo wzrośnie do 50 tys. w 2023 r. i ponad 100 tys. w 2024 r. Z analizy Brandta jasno wynika, że weteran uważa, iż doszło już do ukształtowania dna w tym cyklu.

Warto zauważyć, że Brandt nie jest jedynym analitykiem, który opowiada się za tą byczą narracją. Wybitny strateg i autor CryptoQuant, Maartunn, również udostępnił podobną analizę na kilka godzin przed Brandtem.

Opisując ostatnią akcję cenową Bitcoina, Maartunn wyznaczył cel w wysokości 60 000 USD na wykresie tygodniowym.

Warto zauważyć, że niedawna analiza Glassnode zapewnia dodatkowe wsparcie dla nadziei inwestorów, że Bitcoin osiągnął już dno cenowe w bieżącym cyklu. Według danych Glassnode, BTC spędził 386 dni poniżej swojej 200-dniowej średniej ruchomej w cyklu niedźwiedzia 2018-2019, zanim wzrósł.

Podobnie aktywo spędziło 381 dni poniżej szanowanego wskaźnika trendu rynkowego w ostatnim cyklu, a teraz przebiło się powyżej niego, wskazując na odwrócenie.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.