Naga MarketsBitcoin w górę kurs BTCW trakcie obecnie trwającego trendu wzrostowego Bitcoin ma osiągnąć cenę 30 tysięcy USD, a w przeciągu kolejnych dwóch lat zwielokrotnić swoją wartość do 100 tysięcy USD, stwierdził w wywiadzie ze stacją CNC, Mark Yusko, założyciel i prezes przedsiębiorstwa zarządzającego aktywami Morgan Creek. Jego kolejna z byczych prognoz pojawiła się w momencie, gdy kurs BTC testował poziomy tuż pod progiem 13 tysięcy USD.


Bitcoin „z całą pewnością powrócić do dawnych szczytów”

Mark Yusko w trakcie wywiadu na antenie CNBC stwierdza, że Bitcoin niezaprzeczalnie wróci na historyczne maksima w okolicach 20 tys. USD i bez większych problemów pokona je jeszcze w tym roku. „W przeciągu ostatni 9 miesięcy, Bitcoin zyskuje 70% i jest najbardziej dochodową z głównych klas aktywów w bieżącym roku (…) Wierze, że jesteśmy obecnie w trakcie kolejnego parabolicznego ruchu, który doprowadzi nas w okolice 30 tys. USD, po czym będziemy świadkami kolejnej korekty” – komentował Yusko. Jednocześnie jego zdaniem wykres obecnie tworzy formację, która doprowadzi kurs BTC do poziomu 100 tys. USD przed końcem 2022 roku.

W ostatecznym rozrachunku założyciel Morgan Creek jest przekonany, że Bitcoin ma potencjał dotarcia nawet do 400 tys. USD, o czym wspominał jeszcze w maju. Porównywał wtedy Bitcoina do złota i twierdzi, że tak jak cenny kruszec przez 5 tysięcy lat służył do przechowywania wartości w formie fizycznej, tak Bitcoin będzie służył tym samym celom jednak w formie cyfrowej.

Każdy powinien posiadać Bitcoina w swoim portfelu inwestycyjnym

Yusko jest znany ze swoich odważnych prognoz co do wzrostu cen Bitcoina oraz medialnego promowania technologii stojącej za kryptowalutami. W tym roku rekomendował swoim klientom oraz inwestorom detalicznym posiadanie BTC w portfelu inwestycyjnym.

“W ciągu następnych od 12 do 18 miesięcy będziemy mieli idealną sytuację dla bitcoina. Zaistnieje wiele wydarzeń, które będą miały miejsce w tym samym czasie. Banki centralne będą zmuszone do pewnych obniżek stóp procentowych (…). Te wydarzenia [ostatecznie] doprowadzą bitcoina do ultra-byczej pozycji.”popiera jego tezę inny przedstawiciel Morgan Creek, Anthony Pompliano.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here