Naga Markets
Tim Draper
Tim Draper

Według miliardera Tima Drapera, Bitcoin (BTC) osiągnie cenę 250 000 USD za token, co ma nastąpić w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Draper prognozuje, że inwestorzy szukający bezpiecznej przystani po głośnej implozji giełdy kryptowalut FTX, będą kontynuować inwestycje w wysokiej jakości zdecentralizowane aktywa cyfrowe, w tym Bitcoina. Kurs BTC/USD konsoliduje w środę w okolicach 24 700 USD po silnych wzrostach w ostatnich czterech sesjach.

Tip Draper: Bitcoin znacznie lepszy niż scentralizowane kryptowaluty

W grudniu 2022 roku Draper przewidział, że Bitcoin osiągnie swój cel w ciągu sześciu miesięcy po głośnej implozji giełdy kryptowalut FTX. Jeśli jednak wzrost ceny głównej wirtualnej waluty nie nastąpi do czerwca 2023 roku, ekspert zastrzega, że harmonogram ten może zostać przedłużony do końca przyszłego roku.Jestem prawie w 100 procentach pewien, że będę miał rację za 18 miesięcy – stwierdził Draper.

Capital.com

Milairder uważa również, że upadek FTX powinien być dzwonkiem alarmowym dla inwestorów, którzy chcą gromadzić aktywa kryptograficzne kontrolowane przez scentralizowaną jednostkę. Zdecentralizowane kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Tezos, Bitcoin Cash, Aragon czy Cardano, są znacznie lepsze niż scentralizowane kryptowaluty.

Zdecentralizowane kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Tezos, Bitcoin Cash, Aragon [i] Cardano, są znacznie lepsze niż scentralizowane kryptowaluty. Nie wiem, dlaczego ktoś nadal trzyma scentralizowane kryptowaluty, chyba że ma ona określony cel, taki jak XRP lub ETH – podkreślił.

Bitcoin (BTC) konsoliduje we wtorek po silnym rajdzie

Bitcoin kosztuje obecnie 24 700 USD, co oznacza wzrost o 0,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Zdaniem Drapera, inwestowanie w zdecentralizowane aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, jest dobrym wyborem dla inwestorów, którzy chcą uniknąć scentralizowanej kontroli i zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie znacznych zysków w przyszłości.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Z pewnością nikt nie spodziewał się, że środowy odczyt raportu o amerykańskiej inflacji konsumenckiej (CPI) może wywołać tak gwałtowny skok wartości kryptowalut. Bitcoin w przeciągu dwóch godzin po publikacji umocnił się o ponad 7% i przez chwilę kosztował 26,5 tys. dol., najwięcej od ubiegłorocznych wakacji. Jego śladem podążył Ethereum (ETH), który testował poziom niemal 1800 dol. W środowy poranek dwie największe kryptowaluty znajdują się jednak niżej, wracając pod ważne poziomy oporu.

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPara walutowa EUR/USD kontynuuje wzrosty. Inflacja w USA spowalnia
Następny artykułMirbud najwyżej w historii. Akcje rosną o 110% od listopada 2022 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.