Naga MarketsBitcoin osiągnie 14,2 tys. dol. do końca roku. Raport Finder.com o cenie BTCWedług informacji zebranych przez portal Finder.com wśród grupy analityków, cena Bitcoina pod koniec 2020 roku powinna oscylować w okolicach 14,2 tys. dol., wynika z uśrednionych prognoz. Z 11 tokenów uwzględnionych w badaniu, to właśnie projekcja dla kursu BTC prezentuje się najbardziej pozytywnie.

  • Zdaniem Andrew Ballingera, doradcy finansowego w przedsiębiorstwie Wave, wzrostom Bitcoina sprzyjać ma kontynuacja luzowania ilościowego oraz środowisko niskich stóp procentowych,
  • co osłabi dolara i pobudzi inwestorów do poszukiwania alternatywnych form pomnażania kapitału
  • Prognozę wzrostu do aż 60 tysięcy dolarów prezentował James Putra, szef produktu w TradeStation Crypto

Bitcoin wzrośnie o 35% do końca roku? 14 tys. dol. ostatni raz testowane na początku 2018 r.

Jeżeli projekcja wzrostu cen Bitcoina w 2020 roku miałaby się sprawdzić, to ten z obecnych poziomów musiałby umocnić się o ponad 4 tysiące dolarów (35%), wybić tegoroczne i zeszłoroczne maksima oraz przetestować poziomy ostatni raz obserwowane na początku 2018 roku:

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Analitycy ankietowani przez Finder.com są jednak zgodni, że obecny czas jest bardzo dobrym do zakupu Bitcoina (54% respondentów) lub co najmniej do jego trzymania w celach inwestycyjnych (39%). Zaledwie 7% osób biorących udział w badaniu uznało, że warto wyprzedawać obecne środki w BTC.

– Hodling wydawał się podstawową regułą. Zasady gry się jednak zmieniają i kupowanie Bitcoina wydaje się teraz być najkorzystniejszą opcją zabezpieczenia przed zachwianiem globalnej gospodarki. W momencie, gdy BTC nabywają nawet tradycyjne banki i firmy finansowe, wydaje się to jak najbardziej logiczne – twierdził Joseph Raczynski z Uniwersytetu w Reading.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.

Ethereum oraz Binance Coin również z pozytywnym sentymentem

Jak wspomniano we wstępie, Bitcoin cieszy się najbardziej pozytywnym sentymentem wśród ankietowanych przez Finder.com (73%), na drugim miejscu plasuje się natomiast Ethereum (67%), a na trzecim Binance Coin (47%).

– Tokeny adopcyjne takie jak Litecoin oraz Bitcoin Cash mogą mieć spory problem z konkurowaniem. Ethereum potwierdził, że jest najlepszą platformą dla innowacji blockchainowych w związku z łatwością użytkowania i sporą społecznością. Innym sieciom bloków może być ciężko podjąć rękawicę bez poważniejszego przełomu – komentował Bital Hammoud, prezes NDAX.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here