Naga MarketsBitcoin osiągnie 100 tys. USD za rok. PlanB widzi „ponad sto powodów” wzrostu BTCIstnieje „ponad sto powodów” w związku, z którymi Bitcoin osiągnie poziom 100 tysięcy dolarów jeszcze w przyszłym roku, uważa popularny analityk kryptowalutowy PlanB. W dyskusji na Twitterze dotyczącej modelu wyceny stock-to-flow (S2F) zaznaczał, że kurs BTC jest na dobrej drodze, aby dotrzeć do wskazanego pułapu przed grudniem 2021 r.


Bitcoin dotrze do poziomu 100 tysięcy dolarów, kiedy to nastąpi jest mniej ważne

Dyskusja dotycząca modelu S2F, który przewiduje przyszłe wartości Bitcoina na podstawie rzadkości (odnosząc się do istniejącej podaży Bitcoinów w porównaniu do ilości nowych bitcoinów wprowadzonych do obiegu) rozpoczęła się od stwierdzenia analityka PlanB, że majowy halving powinien przynieść podobne rezultaty jak dotychczasowe z 2012 oraz 2016.

Odpowiadając na pytania wchodzących w polemikę komentujących analityk podtrzymał swoją odważną prognozę średnioterminowych wzrostów do sześciocyfrowych wartości, przyznając jednocześnie, że dokładny moment lub tempo, w którym to nastąpi są „mniej ważne”.

PlanB po raz pierwszy podzielił się swoimi prognozami w październiku ubiegłego roku. Te zostały skrytykowane między innymi przez Vitalika Buterina, twórcę Ethereum, który nazwał model S2F „zracjonalizowanymi bzdurami”. Jego zdaniem nie różni się on od innych popularnych modeli sugerujących, że Bitcoin będzie kosztował 250 tysięcy lub 1 milion dolarów i zdecydowanie zbyt wiele uwagi poświęca się nadchodzącemu halvingowi.

Bitcoin w modelu stock-to-flow. Źródło: Digitalk
Bitcoin w modelu stock-to-flow. Źródło: Digitalk

Współ-integracja (Co-integration), o której wspomina PlanB ma dotyczyć powiązania pomiędzy ceną Bitcoina oraz wyliczeniami modelu S2F. Jak widać na powyższym wykresie, wartości ściśle się ze sobą pokrywają na przestrzeni kolejnych lat istnienia Bitcoina. „S2F i kurs BTC idą w parze” – podsumowywał analityk kryptowalutowy w dykusji na Twitterze.

Po osiągnięciu ceny 100 tysięcy dolarów S2F sugeruje, że ta pozostanie średnią wartością dla BTC/USD przez okres kolejnych kilku lat (do 2024 roku).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here