Naga MarketsBitcoin osiągnął kapitalizację rynkową wynosząca 1 bilion dolarówBitcoin w trakcie niedzielnej sesji testował poziomy powyżej 58 tys. dol., ustanawiając tym samym nowe historyczne maksima (ATH) oraz pokonując bardzo ważny kamień milowy, a mianowicie barierę kapitalizacji rzędu 1 biliona dolarów. Jak twierdzi Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro, wydarzenie to będzie miało ogromne znaczenie dla branży.

  • Bitcoin jest pięciokrotnie większy pod względem wartości rynkowej od drugiego w kolejności etheru (ETH), którego kapitalizacja wynosi 200 mld dol.
  • W związku z silnym poniedziałkowym osunięciem kursu BTC o około 8% kapitalizacja wynosi obecnie nieznacznie mniej niż 1 bln dol.

Bitcoin z kapitalizacją powyżej biliona. BTC rośnie w siłę

Bitcoin osiągający kapitalizację rynkową 1 biliona dolarów ma ogromne znaczenie dla branży. Pomimo tego, że tylko w zeszłym tygodniu został skrytykowany jako bańka czekająca na pęknięcie i „ekonomiczny efekt uboczny”, to po raz kolejny udowodnił, że jego przeciwnicy się mylili i pobił kolejny rekord. Oczywiście bitcoin może być niestabilny, ale osiągnięcie tak ogromnej kapitalizacji rynkowej nie jest czymś, czego nie można nie zauważyć. Ten kolejny osiągnięty kamień milowy pokazuje rosnącą siłę bitcoina, który wydaje się zakłócać tradycyjny krajobraz finansowy – komentuje Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin dzięki wzrostom z weekendu nie tylko osiągnął po raz pierwszy w historii kapitalizację powyżej 1 biliona dolarów, ale również notował istotny rekord względem polskiego złotego. Za jednego BTC płacono ponad 200 tys. zł.

– Trzeba powiedzieć, że w zeszłym tygodniu nastąpił prawdziwy punkt zwrotny dla kryptowalut – dzięki pomocy takich firm jak Tesla, Mastercard i BNY Mellon – i to zaufanie nadal napędza rynek. To ekscytujący czas dla inwestorów, zwłaszcza dla długoterminowych spekulantów, którzy w tym miesiącu odnotowali wzrost o 60% – dodaje Peters.

Bitcoin co prawda zalicza w tym momencie korektę i traci niemal 8& wartości wracając do poziomu 53 tys. dol., jednak nadal od początku miesiąca rośnie o ponad pięćdziesiąt procent, notując jeden z najlepszych miesięcy wzrostowych w swojej historii.

– Istnieją sygnały ostrzegawcze, że na horyzoncie może nastąpić korekta rynku, ale wydaje się, że w międzyczasie nie ma możliwości zatrzymania wzrostu kursu bitcoina – odnosi się do obecnych spadków analityk eToro.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolar | eurusd | kurs kryptowaluty | jsw akcje | nasdaq 100 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here