Naga MarketsBitcoin osiągając nowe ATH, wyprzedził na chwilę kapitalizację rynkową franka i rublaPo osiągnięciu w środę nowej rekordowej ceny zbliżającej się do 67 tysięcy USD kapitalizacja rynkowa Bitcoina (BTC), na krótko przekroczyła całkowitą wartość rynkową franka szwajcarskiego. Wcześniej, bo w lutym bieżącego roku po ogłoszeniu przyszłej akceptacji Tesli dla płatności za samochody w BTC, kryptowaluta dokonała tego samego przewyższający kapitalizację rosyjskiego rubla.

Bitcoin przewyższył pod względem kapitalizacji rynkowej franka i rubla

Według danych Fiatmarketcap kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosiła ponad 1,263 biliona USD, przy rekordowej cenie aktywa na poziomie 67 tysięcy USD. Pozwoliło to na krótko prześcignąć wartość rynkową podaży franka szwajcarskiego wynoszącą trochę ponad 1,158 biliona CHF, czyli w przybliżeniu 1,26 biliona USD. AssetDash wymienia również całkowitą kapitalizację rynkową Bitcoina, której brakuje w granicach 500 miliardów USD do amerykańskiego giganta handlowego Amazona.Wzrost cen, który doprowadził do tego, że Bitcoin przewyższył franka, nastąpił w momencie, gdy kryptowalutowe fundusze ETF powiązane z futures były zatwierdzane do obrotu na głównych giełdach w Stanach Zjednoczonych. The Bitcoin Strategy ETF od ProShares oficjalnie wszedł na New York Stock Exchange 19 października, gdy cena BTC pierwszy raz od wielu miesięcy wynosiła 63 tysiące USD.

Wykres BTC/USD
Wykres BTC/USD

Ponadto zgłoszenia w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd sugerują, że podobne akcje ETF-ów od zarządzającego kryptowalutami Valkyrie i zarządzającego aktywami VanEck mogą się wkrótce pojawić na innych giełdach. Organ regulacyjny nie zatwierdził jeszcze żadnego wniosku BTC futures ETF od Invesco, a Global X i Galaxy Digital również czeka na zatwierdzenie funduszy powiązanych z ekspozycją na kryptowaluty.

To nie pierwszy przypadek, gdy kapitalizacja rynkowa Bitcoina przewyższa wartość waluty fiat. W lutym BTC zrównał się z rosyjskim rublem po tym, jak Tesla ogłosiła łączny zakup 1,5 miliarda USD w bitcoinie i zasugerowała, że jej klienci wkrótce będą mogli kupować produkty firmy za pomocą kryptowaluty.

Brazylijski real, z kapitalizacją rynkową na poziomie ponad 1,5 biliona dolarów, może być kolejną walutą na liście, która będzie zmuszona ustąpić stale rosnącemu BTC.

Wszystko wskazuje na to, że na tę chwilę Bitcoin nie musi obawiać się konkurencji ze strony innych kryptowalut. Chociaż cena Etheru (ETH) pierwszy raz od maja wzrosła powyżej 4000, to wciąż BTC pozostaje najwyżej notowanym aktywem z kapitalizacją rynkową, która jest o 750 miliardów dolarów większa niż ETH.

W momencie pisania artykułu obiegu znajduje się obecnie 18 849 193 BTC i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Bitcoin może wyprzedzić kolejne waluty fiat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs akcji | pzu kurs akcji | pkn orlen notowania | bitcoin wiadomosci | funt brytyjski | enea giełda | notowania giełdowe lotos |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here