Naga MarketsBitcoin.org padł ofiarą ataku hakerskiego. Oszuści zdążyli wyłudzić BTC od InternautówBitcoin.org, jedna z pierwszych stron internetowych poświęconych bitcoinowi (BTC), została zaatakowana przez internetowych oszustów i w chwili pisania tego tekstu nie odpowiada. Cobra, anonimowy zarządca Bitcoin.org, ogłosił 23 września, że portal padł ofiarą ataku, a hakerzy zdołali umieścić na stronie informację o oszustwie.

 Bitcoin.org offline po ataku hakerów

– Wygląda na to, że Bitcoin.org został zhakowany, a cała strona zastąpiona oszustwem z prośbą o przesłanie bitcoinów. Nie wysyłaj środków na ten adres – poinformował na Twitterze deweloper sieci Bitcoina, Matt Corallo.Po reakcji Corallo, Namecheap tymczasowo wyłączył stronę. Według Cobry, strona Bitcoin.org „może być wyłączona przez kilka dni”. Przed wyłączeniem portalu, użytkownicy zgłaszali, że Bitcoin.org prezentował klasyczne fałszywe ogłoszenie giveaway, przy czym oszuści podobno zdołali zebrać około 17 tys. dol.

Po wyłączeniu strony, Cobra zasugerował, że hakerzy wykorzystali lukę w DNS stwierdzając, że konta i serwery Cloudflare Bitcoin.org nie zostały naruszone.

Najnowszy atak następuje po tym, jak Bitcoin.org padł ofiarą ataku DDoS na początku lipca, wraz z żądaniem okupu (kwota nie została do dzisiaj ujawniona). Atak nastąpił zaledwie tydzień po tym, jak sąd w Wielkiej Brytanii nakazał stronie internetowej zaprzestanie hostowania białej księgi Bitcoina, orzekając na korzyść samozwańczego Satoshiego Nakamoto i głównej postaci stojącej za projektem Bitcoin SV (BSV), Craiga Wrighta.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here