Naga MarketsBitcoin opuszcza portfele inwestorów długoterminowych, ale to dobry znak dla hossy BTCBitcoin przechodzi z rąk długoterminowych inwestorów do rąk krótkoterminowych w ostatnim czasie, jak wynika z badania Glassnode. Oznaczać to może realizację zysków przez doświadczonych inwestorów, którzy posiadają monety od długiego czasu na rzecz nowych traderów, którzy wchodzą na rynek. Zwykle, taki ruch poprzedza silną zwyżkę kursu Bitcoina.

  • Kurs Bitcoina wyznaczył swoje maksimum wszechczasów przed tygodniem
  • Od tamtego czasu cena BTC nie była w stanie zdobyć nowych szczytów
  • Część inwestorów zwraca uwagę na możliwość realizacji zysków, która może powstrzymywać dalsze wzrosty

Bitcoin: inwestorzy realizują zyski?

Gdy ostatnim razem cena Bitcoina była poniżej 10 tys. dol., a więc jeszcze w lipcu 2020 roku, liczba BTC w rękach inwestorów długoterminowych wynosiła 10,8 mln, jak podaje Glassnode. Od tamtego czasu cena niemal się podwoiła, jednak liczba starych coinów w rękach inwestorów wzrosła o jedynie 11,5% do 12,1 mln obecnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Choć łączna ilość zysku wzrosła dzięki rajdowi ceny w górę, liczba zyskownych monet nie wzrosła aż tak gwałtownie, co wskazuje, że większość długoterminowych inwestorów kupiła swoje BTC poniżej 10 tys. dol. i jak do tej pory trzymała je odrzucając szanse na krótkoterminowy profit.

Zobacz również: Bitcoin whale przeniósł 415 mln dol. w BTC. Jest 34. najbogatszym wielorybem

Jednak ostatnie dane Glassnode z końca  istopada sugerują, że część długoterminowych inwestorów zaczęła realizować swoje zyski. Jak jednak twierdzą eksperci tej firmy analitycznej, wcale nie jest to niedźwiedzi sygnał dla rynku.

Długoterminowi inwestorzy sprzedają BTC, ale to dobry znak dla hossy
Bitcoin – łączna podaż BTC w rękach inwestorów długoterminowych. Źródło: glassnode.com

Ich zdaniem, co mają potwierdzać dane, realizacja zysków przez długoterminowych posiadaczy BTC ma miejsce przed lub na początku byczego rajdu notowań najpopularniejszej kryptowaluty. To krótkoterminowy spekulanci mają napędzać nagłe zwyżki Bitcoina, a sprzedaż starych monet przez inwestorów myślących o długim horyzoncie inwestycji stwarza miejsce dla wejścia nowych graczy.

Długoterminowi inwestorzy sprzedają BTC, ale to dobry znak dla hossy
Notowania Bitcoina. Źródło: tradingview.com

Kurs Bitcoina w ostatni dzień listopada, czyli przed tygodniem, wyznaczył nowe ATH na 19864 dol. i od tamtej pory kurs jest w nieznacznej przecenie i opadł do 19113 dol. w poniedziałek po południu. Nie można jednak na ten moment mówić o odwróceniu trendu, a być może ten chwilowy przestój jest momentem akumulacji przed kolejnym rajdem w górę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here