Naga MarketsBitcoin: Opłaty transakcyjne nie były tak wysokie od czasu bańki z 2017 r.Wysokość opłat transakcyjnych w sieci Bitcoin znalazła się obecnie na poziomach, które widoczne były pod koniec  2017 do  początku 2018 roku. Według Coin Metrics, 7-dniowa średnia dziennej mediany opłat transakcyjnych osiągnęła w piątek 3,14 USD. Był to najwyższy odczyt od 6 lutego 2018 r. Za wzrostem opłaty transakcyjnej w sieci BTC stoi przeprowadzony niedawno halving. Jednak koszt transakcji nie jest równy prowizji za płatność.

  • Opłaty transakcyjne wzrosły po halvingu
  • Wzrosła efektywność wykorzystania przestrzeni bloków
  • Mimo wzrostu opłat za transakcję, koszt płatności BTC jest niższy 

Podaż i popyt w przestrzeni bloków Bitcoina

Opłaty transakcyjne w siebie Bitcoin wypłacane są górnikom na podstawie wielkości danych transakcyjnych, a nie ilości Bitcoinów zaangażowanych w transakcję. Użytkownicy skutecznie licytują dostępną przestrzeń bloków, ponieważ nowe bloki są regularnie wydobywane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego opłaty są obecnie stosunkowo wysokie? Sprowadza się to do dynamiki podaży i popytu przestrzeni bloków dostępnej w sieci Bitcoin. Według danych BitInfoCharts, odkąd nastąpił halving, bloki są przez górników wydobywane w znacznie wolniejszym tempie. Mniej bloków dziennie oznacza niższą podaż przestrzeni bloków dziennie. Niższa podaż i stały lub wyższy popyt oznaczają wyższe ceny.

Ponadto dyrektor generalny Bitrefill Sergej Kotliar zauważył na Twitterze, że duży podmiot płaci obecnie za konsolidację niewykorzystanych monet z  transakcji bitcoinowych (UTXO). Konsolidacja UTXO w portfelu Bitcoin ma efekt uboczny polegający na obniżeniu opłat za przyszłe transakcje, ponieważ mniej wyników oznacza, że ​​w łańcuchu bloków trzeba umieścić mniej danych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Efektywniejsze wykorzystanie blockchain

Obecna cena za przestrzeń blokową pokazuje również, o ile efektywniej wykorzystywany jest blockchain Bitcoina w porównaniu z początkiem 2018 r. Pod względem dziennych płatności, 7-dniowa średnia uplasowała się na poziomie 707 000. Daje to wzrost o 22% w stosunku do około 579 000 płatności dziennie, które były obserwowane po raz ostatni, kiedy opłaty były tak wysokie.

Jest to dość dramatyczny wzrost dziennych płatności udostępnianych za mniej więcej tę samą cenę, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę mniejszą podaż dostępnej powierzchni bloku od czasu halvingu, w którym subsydia dla górników związane z każdym nowym blokiem zostały zmniejszone o połowę. Ponadto, średnia prowizja za płatność Bitcoinem, która nie jest taka sama jak transakcja, wynosi obecnie około 2,13 USD, podczas gdy w dniu 6 lutego 2018 r. Wynosiła około 2,64 USD.

Płatność Bitcoinem różni się od transakcji. Wiele płatności BTC można bowiem łączyć w jedną transakcję. Dla przykładu, wypłaty klientów z giełd często łączone są w grupy.

W sieci Bitcoin odbywa się obecnie nie tylko więcej płatności, ale także ich koszty są niższe. Ma to związek ze zmianami w ekonomii przestrzeni blokowej (SegWit, grupowanie, ulepszone szacowanie opłat) oraz przeprowadzaniem transakcji za pośrednictwem dodatkowych warstw protokołu (np. Lighting Network czy Liquid).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here