Naga MarketsBitcoin opłaca się sprzedawać, ale nie kopać. Górnicy wyprzedają więcej niż wydobywająKopacze Bitcoina sprzedali o 11% więcej monet niż wydobyli w ciągu zeszłego tygodnia, jak wynika z danych opublikowanych przez portal analityczny kryptowalut ByteTree. Związek ze zwiększoną sprzedażą przez górników może mieć zmniejszenie nagród za kopanie o połowę wskutek niedawnego halvingu.

  • Kopacze w ciągu ostatnich 7 dni sprzedali o 11% więcej monet niż wydobyli, jak wynika z danych ByteTree.
  • Nie jest jeszcze jasne czy oznacza to odwrót kopaczy od Bitcoina.
  • Na rynek wchodzą nowe koparki z większą wydajnością, jak np. nowa maszyna od Bitmain.

Bitcoin: górnicy sprzedali więcej, niż wykopali

W ciągu zeszłych 7 dni kopacze BTC wytworzyli 5800 BTC, a sprzedali aż 6500 BTC, jak wynika z narzędzia analitycznego ByteTree śledzącego portfele osób wydobywających BTC. System notuje transakcje, które po raz pierwszy opuszczają portfel, na którym zostały wykopane.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Portfel kopacza może być własnością osoby prywatnej, firmy albo kopalni kryptowalut. Gdy monety zostają wykopane przez górników i pojawiają się w jego portfelu, liczone są jako “wygenerowane”. Te monety, pozostają w tych portfelach przez dni, miesiące, lata albo na zawsze. To w gestii kontrolującego portfel leży decyzja o zarządzaniu monetami. Jeśli te monety zostały wydobyte przez kopalnię kryptowalut, monety są rozdzielane między gronem kopaczy albo wysłane do giełdy na pokrycie kosztów działalności. – wyjaśnił przedstawiciel ByteTree.

Zobacz również: Giełdowe “Sell in May” nie działa na Bitcoina, sugerują dane

Górnicy kapitulują? Gra o koszty energii

Eksperci są różnego zdania co do tego, o czym świadczy takie zachowanie kopaczy. Niektórzy twierdzą, że jest to dowód na “kapitulację” kopaczy Bitcoina z uwagi na wyprzedaż monet. Inni uważają, że nawet jeśli wydobycie Bitcoina staje się nieopłacalne przez pewien okres czasu z uwagi na większe wymagania, właściciele kopalni zwykle przenoszą swoje koparki do lokacji z mniejszymi kosztami energii elektrycznej.

– Z czasem, gdy koparki stają się niedochodowe w Chinach, USA czy Europie z uwagi na koszty energii, przenosi się je do innych miejsc, jak Kazachstan, Rosja, Bliski Wschód czy Ameryka Południowa. Jak na razie w 2020 r. przypadki upadków farm Bitcoina były bardzo nieliczne. –zauważył Thomas Heller, globalny dyrektor F2Pool.

Bitcoin: górnicy w zeszłym tygodniu sprzedali aż o 11% więcej monet niż wydobyli
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Wpływ niedawnego halvingu Bitcoina obniżył nagrodę dla kopaczy za wydobycie BTC o połowę, zmieniły się także hash rate, czas bloku oraz opłaty co spowodowało istotne zmiany w układzie zysków i strat w świecie BTC.

Aby zapobiec negatywnych efektom halvingu, nowe generacje koparek zostaną wdrożone na rynki kryptowalut, jak np. urządzenia od Bitmain czy MicroBT. Dosłownie przed chwilą, Bitmain wypuścił nową koparkę Antminer T19 Bitcoin Mining ASIC, która będzie dostępna już od końca czerwca.

invest

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here