TMS


statisticsOkres bożonarodzeniowy jest zazwyczaj czasem podsumowań tego wszystkiego, co wydarzyło się na przestrzeni minionych 12 miesięcy. Z tego własnie powodu eksperci z FinExpertiza consulting przygotowali specjalne zestawienie obrazujące, które instrumenty inwestycyjne były najlepsze, a które najgorsze w 2018 roku.


Badania FinExpertiza obejmowały 14 instrumentów inwestycyjnych. Jako sumę bazową uwzględniono 300.000 rubli (4.330 dolarów) i to właśnie największy zwrot bądź strata z inwestycji determinowały miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pallad największym wygranym 2018 roku

Najbardziej opłacalną inwestycją minionego roku, według analizy FinExpertiza był pallad. Cena tego metalu szlachetnego osiagnęła ostatnio swoje rekordowe wartości, co czyni go najlepszym wśród metali szlachtenych. Osoby, które zainwestowałyby na początku roku, teraz mogłyby cieszyć się stopą zwrotu na poziomie niemal 20%. Nina Kozłowa, dyrektor generalny FinExpertiza zauważa także, że biorąc pod uwagę perspektywę dwuletnią pallad stał się jedynym metalem, który zyskał na wartości. W tym terminie zysk wyniósłby ponad 86%.

Bitcoin największym przegranym 2018 roku

Tymczasem, stale zyskujący globalną popularność bitcoin został uznany za “najbardziej katastrofalną inwestycję 2018 roku”. Badanie wykazało, że osoby, które zainwestowałyby 300 000 rubli w BTC na początku roku, straciłyby ponad 213.000 rubli (3.000 dolarów), czyli 71,2%…w ciągu zaledwie roku.

Sprawdź także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – Kryptowaluty!

Kurs najstarszej z kryptowalut oscyluje obecnie w okolicy 3600 USD. Zdaniem ekspertów, w najbliższej przyszłości może on jednak osunąć się poniżej 3.000 dolarów.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, CHF/JPY, NZD/USD
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – czy „government shutdown” w USA zostanie zażegnany?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here