Naga MarketsstatisticsOkres bożonarodzeniowy jest zazwyczaj czasem podsumowań tego wszystkiego, co wydarzyło się na przestrzeni minionych 12 miesięcy. Z tego własnie powodu eksperci z FinExpertiza consulting przygotowali specjalne zestawienie obrazujące, które instrumenty inwestycyjne były najlepsze, a które najgorsze w 2018 roku.


Badania FinExpertiza obejmowały 14 instrumentów inwestycyjnych. Jako sumę bazową uwzględniono 300.000 rubli (4.330 dolarów) i to właśnie największy zwrot bądź strata z inwestycji determinowały miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pallad największym wygranym 2018 roku

Najbardziej opłacalną inwestycją minionego roku, według analizy FinExpertiza był pallad. Cena tego metalu szlachetnego osiagnęła ostatnio swoje rekordowe wartości, co czyni go najlepszym wśród metali szlachtenych. Osoby, które zainwestowałyby na początku roku, teraz mogłyby cieszyć się stopą zwrotu na poziomie niemal 20%. Nina Kozłowa, dyrektor generalny FinExpertiza zauważa także, że biorąc pod uwagę perspektywę dwuletnią pallad stał się jedynym metalem, który zyskał na wartości. W tym terminie zysk wyniósłby ponad 86%.

Bitcoin największym przegranym 2018 roku

Tymczasem, stale zyskujący globalną popularność bitcoin został uznany za “najbardziej katastrofalną inwestycję 2018 roku”. Badanie wykazało, że osoby, które zainwestowałyby 300 000 rubli w BTC na początku roku, straciłyby ponad 213.000 rubli (3.000 dolarów), czyli 71,2%…w ciągu zaledwie roku.

Sprawdź także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – Kryptowaluty!

Kurs najstarszej z kryptowalut oscyluje obecnie w okolicy 3600 USD. Zdaniem ekspertów, w najbliższej przyszłości może on jednak osunąć się poniżej 3.000 dolarów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, CHF/JPY, NZD/USD
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – czy „government shutdown” w USA zostanie zażegnany?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here