Naga MarketsBitcoin oficjalnym środkiem płatniczym w kinach sieci AMC. Miami wypłaci obywatelom zysk z kryptowalutyBitcoin spada po osiągnięciu najnowszego rekordu wszech czasów Bitcoin spadł po tym, jak w czwartek osiągnął nowy rekord wszech czasów w wysokości ponad 69 000 dolarów. Kryptowaluta szybko spadła jednak do 62 417 dolarów w sobotę. Cena jednak nieco wzrosła, teraz kształtuje się na poziomie nieco ponad 65 600 dolarów. W międzyczasie Ethereum miało stabilny tydzień, pomimo własnego rekordu wszech czasów, który nie przekroczył 4850 dolarów, a w niedzielę spadł do 4 536 dolarów. Kryptowaluta znajduje się teraz w środku tego przedziału, na poziomie około 4700 dolarów.

Bitcoin: Miami wypłaci obywatelom zysk z kryptowaluty

Miasto Miami ma wypłacić swoim mieszkańcom zysk z bitcoinów. Będzie to możliwe dzięki inwestowaniu zasobów kryptoaktywów będących własnością miasta. Ten plan został ogłoszony przez burmistrza Miami Francisa Suareza w CoinDesk TV. Przychody z zysków bitcoin pochodzą z inwestowania własnego kryptowaktywa MiamiCoin, który w ciągu ostatnich trzech miesięcy zarobił około 21 milionów dolarów.Miasto poszukuje sposobów na wprowadzenie cyfrowych portfeli, aby dystrybuować zyski wśród mieszkańców, z systemem rejestracji i weryfikacji wymaganym, aby zapewnić, że z programu skorzystają tylko osoby mieszkające w granicach miasta. Miami zyskało popularność podczas pandemii jako alternatywne centrum finansowe dla Nowego Jorku, z ostrą konkurencją między miastami, przyciągnąć talenty i firmy. Wcześniej w tym miesiącu Suarez ogłosił, że odebrałby wypłatę wyłącznie w bitcoinach.

AMC akceptuje bitcoiny za bilety do kina

Sieć kin AMC zaczęła umożliwiać klientom płacenie za bilety za pomocą kryptoaktywów. Firma zaakceptuje bitcoin, ethereum, bitcoin cash i litecoin do zakupów online. Warto zwrócić uwagę, że nie ma możliwości płacenia za pomocą krypto osobiście w kinie za popcorn lub inne przekąski. Dyrektor generalny AMC potwierdził na Twitterze 12 listopada, że sieć będzie teraz akceptować niektóre kryptowaluty i dodał, że firma pracuje nad dodaniem dogecoinów: „Ważna wiadomość! Zgodnie z obietnicą, TERAZ wiele nowych sposobów płatności online w AMC. Z dumą przyjmujemy teraz: fanfary, proszę… Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin. Również Apple Pay, Google Pay, PayPal. To niewiarygodne, że stanowią one już 14% wszystkich naszych transakcji online! Dogecoin następny.”

Tożsamość Satoshiego Nakamoto zagrożona w procesie na Florydzie

Proces rodziny zmarłego mężczyzny i jego partnera biznesowego dotyczący posiadania miliona bitcoinów, może zdemaskować prawdziwą tożsamość założyciela bitcoina. Rodzina twierdzi, że mężczyzna i jego partner biznesowy byli razem „Satoshi Nakamoto” – czyli twórcami bitcoina. Pieczę nad milionem bitcoinów sprawuje pozwany, a rodzina zamierza udowodnić, jako współtwórcy, że ma prawo do połowy fortuny. Pozwany, Craig Wright, od lat twierdził, że jest założycielem bitcoina, co jest w dużej mierze kwestionowane przez społeczność skupioną wokół krypto. Ale rodzina Davida Kleinmana, jego byłego (już nieżyjącego) partnera biznesowego, kwestionuje to stwierdzenie, mówiąc, że para pracowała razem nad bitcoinem i razem go wydobywała.

Podczas gdy obrona twierdzi, że ma dowody, że Wright jest jedynym twórcą największego na świecie kryptoaktywa, rodzina Kleinmana twierdzi, że ma dowód, że obaj współpracowali razem przy projekcie. Jest jednak mało prawdopodobne, że dla entuzjastów kryptoaktywów, sprawa sądowa mogłaby potwierdzić tożsamość ich prawdziwego twórcy. Zamiast tego, jedynym prawdziwym dowodem na to, kim jest „Satoshi Nakamoto”, będzie prywatny klucz i możliwość przeniesienia części lub całości tego zweryfikowanego miliona BTC z tego miejsca.

Autor: Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa naftowa kurs | livechat cena akcji | celon akcje opinie | kurs dolara prognozy | benefit gpw | biomed lublin akcje | lpp cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here