Naga Markets

Bitcoin odwołuje rajd! Kryptowaluta zmierza w stronę dołka 18 tys. USDPo wczorajszym załamaniu Bitcoin zaczyna flirtować z tegorocznym minimum, schodząc poniżej 19 tys. USD. Drastyczna zmiana sentymentu na rynku kryptowalut i spadek kapitalizacji rynkowej poniżej 1 bln USD to efekt zatrważającej siły dolara, którego koszyk pogłębia 20-letnie maksima. Dodatkowo dobry odczyt ISM dla usług za sierpień, utwierdził rynki w tym, że FED nie zawaha się przed kolejnymi agresywnymi ruchami na stopach procentowych. Co to oznacza dla fanów Bitcoina?

  • Cena Bitcoina ponownie osunęła się poniżej 20 tys. USD
  • Wraz z rosnącą dominacją dolara, sentyment na rynku kryptowalut ulega dalszemu pogorszeniu
  • Rynki czekają na kolejny dołek BTC, podczas gdy Ethereum mierzy się z falą sceptycyzmu
  • CryptoVerse Expo już 9 września 2022 r. Dołącz do największego wydarzenia kryptowalutowego i Web3 w Polsce!

Bitcoin sprzedawany w popłochu

Rosnące realne stopy procentowe, postrzegane jako prawdziwy koszt pieniądza, wywierają presję na szereg ryzykownych aktywów, o czym bardzo dobrze wiedzą kryptowaluty.Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin przecenił się o przeszło 6%, a jego cena runęła poniżej bariery 19 tys. USD wkrótce po publikacji danych ISM z USA dla usług za sierpień i niebezpiecznie szybko zbliżyła się do tegorocznych minimów.

Kurs BTC/USD na dzień 07.09.2022 r. Źródło: TradingView
Kurs BTC/USD na dzień 07.09.2022 r. Źródło: TradingView

Wczorajsze załamanie przybliżyło cenę najpopularniejszej kryptowaluty do tegorocznego dołka w okolicach 17 600 dolarów, który wyznaczony został w czerwcu w następstwie załamania się ekosystemu Terra i podważenia zaufania do kryptowalut.

– Obecna narracja makroekonomiczna jest bardzo trudna dla wszelkiej maści ryzykownych klas aktywów. Widzimy to choćby po cenie Bitcoina, która oscyluje poniżej 20 tys. USD. Byliśmy w tym miejscu już wcześniej i wiele wskazuje na to, że możemy zejść jeszcze nieco niżej – powiedział w telewizji Bloomberg Kevin Loo, CEO IDEG Asset Management Ltd.

Niezmiennie gorsze nastroje widać także po zachowaniu całego sektora i globalnej kapitalizacji kryptowalut, która kolejny raz oscyluje poniżej poziomu 1 bln USD.

Całkowita kapitalizacja rynkowa globalnego rynku kryptowalut. Źródło: coinmarketcap
Całkowita kapitalizacja rynkowa globalnego rynku kryptowalut. Źródło: coinmarketcap

Przypomnijmy, że w okresach największej świetności, rynek ten liczył kapitalizację na poziomie blisko 3 bln USD, a w listopadzie 2021 r. inwestorzy prześcigali się w kupnie wyznaczających nowe rekordy kryptowalut.

Ethereum już niedługo zakończy The Merge

W tym samym czasie tli się jeszcze optymizm związany z aktualizacją sieci Ethereum. Jednak wskaźniki kryptowalutowe on-chain i off-chain pokazują wyraźnie, że jedno z największych wydarzeń na rynku cyfrowych aktywów w ostatnim czasie nie wzbudza większego zainteresowania poza samą społecznością kryptowalutową i może nie zapewnić nowego strumienia kapitału oraz użytkowników, na co liczyła spora część analityków.

XTB

Wczoraj zakończyła się także ostatnia aktualizacja przygotowująca Ethereum do The Merge. W wyniku Bellatrix zaktualizowany został klient warstwy konsensusu ETH w epoce 144896 w Beacon Chain. Niektórzy zakwestionowali jednak gotowość projektu, którego współzałożycielem jest Vitalik Buterin do przejścia na Proof of Stake (PoS), ze względu na 9% współczynnik pominiętych bloków.

Kurs ETH/USD na dzień 07.09.2022 r. Źródło:TradingView
Kurs ETH/USD na dzień 07.09.2022 r. Źródło:TradingView

Tym samym rośnie niepokój związany z przyszłością sieci, a cena kryptowaluty spadła w okolice psychologicznego poziomu wsparcia 1500 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wirtualna polska akcje opinie | kurs dol | s&p 500 index | dino cena akcji | kurs akcji eurocash | dom development cena akcji | cena akcji lotos |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCzy EBC może uratować euro?
Następny artykułCeny gazu i prądu szaleją. Którym spółkom zabraknie na rachunki? Webinar Bliżej Giełdy
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here