Naga MarketsBitcoin odrobił w weekend 1000 dol. Kurs BTC powraca nad 19 tys.W trakcie piątkowej sesji bitcoin chwilowo spadał do poziomu 17 569 dol., najniższego od ponad dwóch tygodni, ostatecznie zamykając jednak tydzień roboczy nad psychologicznym wsparciem 18 tys. dol. To zapewniło pole do odbicia, dzięki czemu kurs BTC rósł w sobotę o 4,3%, a w niedzielę dodawał do swojej wartości kolejne 1,8%, umacniając się łącznie o ponad tysiąc dolarów. Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się nad poziomem 19 tys. dol. i przy mocno ograniczonej zmienności (bitcoin traci 0,1%).

  • Na rynku altcoinów najsilniej w przeciągu ostatniej doby rosną Stellar oraz Litecoin umacniające się kolejno o 6,0% oraz 5,5%
  • Pod względem stóp zwrotu z zeszłego tygodnia, 20 czołowych kryptowalut prezentuje się raczej słabo. Dominowały spadki, a najmocniej traciły XRP oraz Bitcoin SV oddając 18% oraz 9,5%
  • Kurs BTC porusza się obecnie w konsolidacji, której górne ograniczenie wyznaczają historyczne maksima (ATH)

Bitcoin utrzymał techniczne poziomy i testuje lokalny opór

Na piątkowym wykresie BTC na interwale dziennym pojawiła się wyraźna świeca-pinezka, której dolny knot fałszywe wybijał poziom 18 tysięcy dolarów, sygnalizując obronienie przez kupujących ważnego poziomu. Dodatkowo, na interwale czterogodzinnym, kurs BTC z sukcesem testował linię trendu rysowaną od 7 grudnia, dynamicznie od niej odbijając.

Te artykuły również Cię zainteresują
W efekcie bitcoin podchodził w okolice lokalnych maksimów i początku strefy oporu zlokalizowanej tuż pod historycznymi maksimami. Poziom w okolicach 19 420 dol., który został przetestowany, jest istotny technicznie dla sprzedających i w ostatnim czasie wywoływał już dwie mocniejsze korekty spadkowe do wspomnianej linii trendu. Teraz krótkoterminowy zasięg korekty nie powinien spadać poniżej poziomu 18 tysięcy dol. ograniczając coraz bardziej pole BTC do wykonywania kolejnych ruchów, mogąc zwiększać tym samym szasnę na wybicie obecnego układu bocznego którąkolwiek ze stron.

Bitcoin na wykresie H4. Co dalej z kursem BTC? Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

XRP, Bitcoin SV oraz TRON liderami spadków ubiegłego tygodnia

Pod względem tygodniowych stóp zwrotu inwestycja w czołowe kryptowaluty okazała się w przeciągu ostatnich siedmiu dni nietrafiona. Zwrot z inwestycji zapewniały jedynie OKB oraz Monero (XMR) rosnące o 10% oraz 8,6%, na rynku dominowały jednak spadki.

Kupując XRP w zeszły poniedziałek, dzisiaj zwrot z inwestycji wynosiłby 18% na minusie. 9,5% można było stracić kupując Bitcoin SV, 6% nabywając TRON (TRX) oraz 5,4% przy transakcji na EOS.

Łączna kapitalizacja rynkowa utrzymała się jednak w okolicach historycznych maksimów i nadal wynosi 560 miliardów dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkceleratory nowych technologii. Znamy wyniki III konkursu e-Pionier GovTech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
Następny artykułKurs KGHM spadł o ponad 5% na koniec tygodnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here