Naga MarketsBitcoin odrobił straty po zbanowaniu Binance Markets Limited przez FCABrytyjski nadzorca rynku finansowego (FCA) zakazał świadczenia usług Binance Markets Limited, spółce należącej do Grupy Binance. Giełda ma czas do 30 czerwca na potwierdzenie usunięcia reklam i promocji finansowych i musi poinformować o zakazie na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Bitcoin stracił w piątek po doniesieniach z UK, ale odzyskał utracony grunt w trakcie weekendu.

FCA banuje Binance Markets Limited 

Zbanowanie Binance Markets Ltd. przez FCA to istotny krok mająca na celu stłumienie branży kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Giełda nie będzie mogła wznowić swojej działalności bez wcześniejszej zgody regulatora.— Żaden inny podmiot w Grupie Binance nie posiada jakiejkolwiek formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji ani licencji na prowadzenie regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii. Wygląda na to, że Binance Group oferuje klientom z Wielkiej Brytanii szereg produktów i usług za pośrednictwem strony internetowej Binance.com – informuje na swojej stronie internetowej FCA.

Pod względem obrotów, Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Z informacji przedstawionych na Twitterze wynika, że Grupa Binance nabyła Binance Markets Limited w maju 2020 r. i nie rozpoczęła jeszcze działalności w Wielkiej Brytanii ani nie skorzystała z zezwoleń FCA.

Jednocześnie, regulator ostrzega przed reklamami online oraz w mediach społecznościowych obiecującymi wysokie zwroty z inwestycji w kryptowaluty z produkty z nimi powiązane.

— Zawsze bądź ostrożny, jeśli w wyniku nieoczekiwanego kontaktu wyczujesz presje na szybką inwestycję lub obiecany zwrot z inwestycji, który wygląda zbyt dobrze, aby mógł być prawdziwy – ostrzega FCA.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin w okolicach 35 000 USD

Informacja o zbanowaniu Binance przez FCA odcisnęła w piątek piętno na notowaniach bitcoina. Najstarsza kryptowaluta straciła tego dnia prawie 9 proc. W sobotę ponownie testowane było wsparcie na okrągłym poziomie 30 000 USD, od którego odbicie pozwoliło na odrobienie strat podczas niedzielnego handlu.

bitcoin btc usd 28 czerwca 20212

Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD powyżej, notowania wracają w okolice poziomu 35 000 USD. Przed bykami starcie z 20-dniową średnią (środkowa wstęgo Bollingera). Kluczowy opór nadal pozostaje w strefie wokoło poziomu 42 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here